Wykiełkuj na rynku pracy – biblioteczny program dla młodzieży - nagranie webinarium

Webinarium było poświęcone programowi edukacyjnemu "Wykiełkuj na rynku pracy – biblioteczny program dla młodzieży". Celem programu jest podniesienie kompetencji młodych osób wchodzących na rynek pracy poprzez cykl warsztatów lub spotkań edukacyjnych prowadzonych przez bibliotekarzy w bibliotekach publicznych.

Ekspertki:

Magdalena Paul – doktorantka Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego. W ramach pracy dyplomowej na temat wpływu społecznego bibliotek publicznych na przykładzie działań wspierających osoby bezrobotne i poszukujące pracy prowadzi program edukacyjny "Wykiełkuj na rynku pracy". Członkini sieci LABiB, od 2013 roku prowadzi warsztaty dla bibliotekarzy oraz pracowników sektora NGO.

Katarzyna Urbanowicz – kierowniczka "Przystanku Książka", filii Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy, w której odbyła się pilotażowa edycja projektu "Wykiełkuj na rynku pracy". Członkini sieci liderskiej LABiB.

Agata Warywoda - bibliotekarka, edukatorka, członkini sieci liderskiej LABiB. Przez ponad trzy lata związana zawodowo z Miejską Biblioteką Publiczną w Jaśle, gdzie była odpowiedzialna za wdrożenie programu edukacji medialnej oraz pracę z młodzieżą w zakresie wzmacniania ich zasobów. Obecnie pracuje w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, gdzie m.in.: koordynuje projekt EasyMatura.pl skierowany do młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych.

Obejrzyj nagranie. Czas trwania: 63 min.