Przed udziałem w webinarium - to warto wiedzieć!

1) Webinarium zakłada interaktywność i komunikację między prowadzącymi i uczestnikami - ale w ograniczonym zakresie (uczestnicy nie mogą np. wypowiadać się podczas webinarium).

Interaktywne narzędzia, które będziemy wykorzystywać podczas naszych spotkań online to:

CZAT - podczas całego webinarium będziecie mogli zapisywać Wasze komentarze lub pytania na czacie - my w miarę możliwości będziemy starali się na nie odpowiedzieć,
ANKIETA - podczas webinarium poprosimy Was o udzielenie odpowiedzi na kilka pytań zamkniętych (odpowiedzi tak / nie / nie wiem, etc.). Zaraz po przeprowadzeniu ankiety przedstawimy Wam jej wyniki,
TABLICA – interaktywna tablica internetowa, na której można pisać.

2) Webinarium jest atrakcyjnym, komfortowym (nie wymaga ruszania się zza biurka!) sposobem zdobywania nowych informacji, poszerzania wiedzy. Dzięki webinarium nie zdobędziecie jednak nowych umiejętności - do tego niezbędny jest udział w „regularnym” szkoleniu, pod opieką trenera, wraz z innymi uczestnikami. Decydując się na udział w webinarium warto o tym pamiętać.

3) Webinarium odbędzie się na platformie ClickWebinar. Udział w spotkaniu wymaga zapoznania się z Zasadami udziału w spotkaniach online organizowanych przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Rejestracja na webinarium równoznaczna jest z ich akceptacją. 

 

Jak przygotować się do udziału w webinarium?

1) Sprawdź swój sprzęt

Zanim dołączysz do webinarium, upewnij się, czy Twój sprzęt - komputer z dostępem do Internetu i słuchawki - działa poprawnie. Słuchawki nie są niezbędne (możesz skorzystać również z głośników), ale przydadzą się w sytuacji, gdy będziesz brać udział w webinarium np. w pracy - dzięki nim łatwiej będzie Ci się skupić i nie będziesz przeszkadzać osobom w Twoim otoczeniu.

Pamiętaj: dźwięk to jeden z częstszych problemów podczas webinarium - najczęściej wynika z niepoprawnych ustawień w komputerze uczestnika (źle wpięte słuchawki, wyciszony w komputerze dźwięk, dźwięk wyciszony w samych słuchawkach). Więc zanim dołączysz do webinarium - spróbuj otworzyć swoją ulubioną piosenkę w serwisie You Tube - będzie to miły początek dnia, a jednocześnie dzięki temu sprawdzisz,  czy ze słuchawkami jest wszystko w porządku!
 
2) Zadbaj o komfortowy udział w webinarium

Podczas webinarium będziesz zdobywać nowe informacje - zadbaj więc o to, by nikt ani nic nie rozpraszało Twojej uwagi. Jeśli będziesz uczestniczyć w webinarium w pracy - uprzedź swoje koleżanki / kolegów / przełożonych - że w tym czasie bierzesz udział w internetowym szkoleniu i że przez godzinę nie możesz odrywać się od komputera. Na wszelki wypadek powieś w widocznym miejscu informację o tym, co robisz i dlaczego nie chcesz oderwać się od komputera.

Wyłącz „rozpraszacze” uwagi - telefon, skrzynkę mailową, Facebooka, Skype’a. Webinarium - aby było efektywne - wymaga skupienia! Ma być jednak również miło spędzonym czasem - zaparz więc kawę, naszykuj ciasteczka czy kanapkę i usiądź tak, żeby było Ci wygodnie.
 
3) Dołącz do webinarium 10-15 minut przed wyznaczonym czasem

Jeżeli masz taką możliwość, zaloguj się kilkanaście minut wcześniej. Osoby prowadzące webinarium będą już tam na Ciebie czekać - będą wyjaśniać, w jaki sposób korzystać z czatu, jak rozwiązać problemy z dźwiękiem, etc. Ta dodatkowa chwila pozwoli Ci się oswoić z platformą webinaryjną i upewnić się, że gdy samo webinarium się rozpocznie - nie będziesz mieć problemów ze swoim sprzętem.
 
4) A jeśli chcesz wykorzystać swój ulubiony tablet lub smartfon wybierz odpowiedni link do bezpłatnej aplikacji i zainstaluj ją już dziś:
 
App Store: https://itunes.apple.com/us/app/clickmeeting-online-meetings/id503160300?ls=1&mt=8
Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=air.com.implix.clickmeetingmobile
Blackberry: http://appworld.blackberry.com/webstore/content/90207/?lang=EN

Dołączając do webinarium, podaj wówczas numer ID, który znajduje się w Twoim mailu potwierdzającym rejestrację.

Serdecznie zapraszamy!