Tablety w Twojej bibliotece - nagranie webinarium z 3 marca 2015 r. dla uczestników projektu

Podczas webinarium:

• rozmawialiśmy o aspektach prawnych związanych z udostępnianiem tabletów w bibliotekach;
  • opowiadaliśmy o prawie autorskim, otwartych licencjach, legalnych treściach i korzyściach z ich stosowania,
  • prezentowaliśmy scenariusz zajęć dotyczących technologii mobilnych, do wykorzystania podczas tegorocznej kampanii "Tydzień z Internetem" (23-29 marca br.).

PREZENTUJĄCY

mec. Helena Rymar, Centrum Cyfrowe Projekt: Polska - radca prawny, adwokat, specjalizująca się w prawie aurtorskim i prawie mediów, ekspert ds. prawno-autorskich w projekcie "Tablety w bibliotece".

Sylwia Żółkiewska - graficzka, projektantka, członkini zespołu ekspertów w projekcie "Tablety w Twojej bibliotece", autorka materiału "Twórz i dziel się legalnie" na potrzeby kursu iTunesU.

Magdalena Balicka, Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego - specjalistka w zakresie komunikacji wizualnej i internetowej.

PROWADZĄCY

Agnieszka Koszowska - redaktorka portalu www.biblioteki.org, Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

MATERIAŁY

Obejrzyj nagranie. Czas trwania: 52 min