Zachęcamy do korzystania z platformy I-linc

Portal jest ciekawym zasobem dla trenerów, pracowników różnych instytucji i organizacji, a także dla innych osób zainteresowanych takimi tematami. 

Zarejestruj się  i zobacz, co ciekawego dla siebie znajdziesz na platformie: http://www.i-linc.eu/ 

  • Jeśli Twoja biblioteka lub organizacja realizuje przedsięwzięcia w zakresie edukacji cyfrowej, które mogą się przyczynić do tego, aby młodzi ludzie znaleźli pracę lub założyli swoją firmę – wypromuj swoje działania wśród podobnych ponad 250 organizacji z całej Europy i nawiąż z nimi współpracę! (zakładka: I-link community - stakeholder repository).
  • Jeśli szukasz inspiracji lub odpowiedzi na pytania, dołącz do którejś z grup dyskusyjnych, np. na temat umiejętności cyfrowych, maker spaces / fab labs czy trenerów przedsiębiorczości (zakładka: I-link community - communities). Możesz też założyć własną grupę dyskusyjną np. jeśli realizujesz międzynarodowy projekt i szukasz przestrzeni do wymiany informacji i dokumentów.
  • Możesz też znaleźć informacje o nowinkach w Artykułach i Opisach dobrych praktyk, a o trendach i ważnych raportach dla rozwoju edukacji cyfrowej  - w sekcji „Policy Hub” (zakładka: „Resources”);
  • Jeśli organizujesz wydarzenie, o którym chcesz powiadomić międzynarodową publiczność, albo webinarium w języku angielskim, zgłoś je do kalendarza wydarzeń i-Linc;
  • Jeśli organizujesz międzynarodową kampanię, na platformie możesz mieć założoną specjalną podstronę i skorzystać z newslettera oraz mediów społecznościowych i-Linc. 

Uwaga! Platforma jest prowadzona w języku angielskim, choć też dostępne są zasoby w innych językach np. hiszpańskim. Korzystanie z zasobów platformy jest bezpłatne, jednak wymaga rejestracji. 

Platforma I-link została współfinansowana z programu badań i innowacji Unii Europejskiej „Horyzont 2020” i utworzona przez partnerstwo w składzie European SchoolnetTechnische Universitat Dortmund, Telefonica oraz stowarzyszenie All Digital (d. Telecentre Europe), którego Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego jest członkiem. Stowarzyszenie All Digital koordynuje międzynarodową kampanię pt. „GetonlineWeek” – w Polsce znaną pod nazwą „Tydzień z internetem”.