Projekt DIDEL - pakiet edukacyjny dla bibliotek

aktualizacja: styczeń 2019 r.

Celem projektu "Daily innovators and daily educators in the libraries" (DIDEL) jest przygotowanie i rozwój programów edukacji osób dorosłych poprzez stworzenie wspierającego, edukacyjnego środowiska w bibliotekach. W projekcie zajmujemy się następującymi obszarami tematycznymi: wielokulturowość, innowacje społeczne, kreatywność, a także: edukacja dorosłych, zarządzanie, partnerstwa i nowe technologie.

Przygotowaliśmy pakiet edukacyjny dla bibliotek, w którym znajdą się:

• materiały edukacyjne do samodzielnej lektury
  • propozycje scenariuszy zajęć do przeprowadzenia w bibliotekach
  • raport z analizy działań bibliotek dotyczących trzech obszarów tematycznych (wielokulturowość, innowacje społeczne, kreatywność), realizowanych w różnych krajach
  • model WIK – czyli model biblioteki, która jest wielokulturowa, działa kreatywnie i wprowadza nowatorskie działania w obszarze innowacji społecznych.

PAKIET EDUKACYJNY PROJEKTU DIDEL:

Model biblioteki WIK - przeczytaj opis

Model biblioteki WIK - pobierz publikację

Wideotutorial do modelu (w języku angielskim):

Część 1
Część 2
Część 3
Część 4
Część 5
Część 6

***

The "Learning Experiments in the Libraries" report (publikacja w języku angielskim) - przeczytaj opis

The "Learning Experiments in the Libraries" report (publikacja w języku angielskim) - pobierz publikację

***

Nagrania webinarium

Jak rozwijać kreatywność dorosłych użytkowników biblioteki - webinarium projektu DIDEL

Innowacja i edukacja w bibliotece, czyli jak wprowadzić bibliotekę w nowy wymiar

Wielokulturowo, czyli jak? O wielokulturowości w bibliotece - nagranie webinarium

***.

Będziemy wdzięczni za wszelkie opinie dot. przeczytanych tekstów bądź zorganizowanych warsztatów. Jeżeli chcecie podzielić się swoimi wrażeniami czy też zadać pytanie dotyczące projektu, prosimy o kontakt z koordynatorem przedsięwzięcia: Magdą Krasowską-Igras, e-mail: magdalena.krasowska@frsi.org.pl.

Projekt "Daily innovators and daily educators in the libraries" jest realizowany w ramach programu Erasmus+, Partnerstwa strategiczne w edukacji dorosłych przez konsorcjum partnerskie, w którego skład wchodzą:

1. Narodowa Biblioteka Litwy im. Martynasa Mazvydasa
2. Centrum Informacyjnych Systemów Kultury (Łotwa)
3. Biblioteka Regionalna w Oppland (Norwegia)
4. Fundacja "Reading & Writing" (Holandia)
i - jako lider - Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.