Portfel w sieci, czyli o edukacji finansowej pokolenia 50+

Ponad 600 bibliotek w małych i średnich miejscowościach w całej Polsce i ponad 12 000 przeszkolonych osób po 50. roku życia – to bilans sześciu dotychczasowych edycji programu, realizowanego przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego (FRSI) we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim. Powstał on po to, by wzmacniać edukację finansową osób 50+ i promować nowoczesne metody zarządzania finansami osobistymi. Program wspiera także biblioteki w poszerzaniu swojej oferty, a bibliotekarki i bibliotekarzy – w zdobywaniu nowych narzędzi i kompetencji do pracy z osobami starszymi. 

W ramach projektu "O finansach… w bibliotece – 6. edycja" powstał cykl trzech artykułów poświęconych edukacji finansowej pokolenia 50+ oraz projektowi "O finansach… w bibliotece". Artykuły, pod wspólnym tytułem Portfel w sieci, czyli o edukacji finansowej pokolenia 50+ są dostępne na stronie projektu "O finansach… w bibliotece". Można je także przeczytać w jednym dokumencie pdf. Autorką artykułów jest Dorota Borodaj. 


Realizatorem projektu jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, a jego założenia są zgodne z celami Programu Rozwoju Bibliotek. Projekt jest realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.