Nasza biblioteka za 20 lat - prezentacje bibliotek z projektu Strefy Innowacji

W projekcie biorą udział biblioteki z Jarocina, Oświęcimia, Wieliczki, Piekar Śląskich i Grodziska Mazowieckiego (uczestniczki edycji pilotażowej 2013-2014) oraz biblioteki z Cieszyna, Dąbrowy Górniczej, Głogowa, Gołdapi, Jasła, Krosna, Krotoszyna, Kwidzyna, Łap, Morąga, Nowego Tomyśla, Oławy, Piaseczna, Piotrkowa Trybunalskiego, Przasnysza, Sępólna Krajeńskiego, Słupska, Sopotu, Suchej Beskidzkiej i Wołomina.

W dniach 8-9 grudnia w Serocku odbyła się konferencja inaugurująca projekt Strefy Innowacji. Bibliotekarki i bibliotekarze z bibliotek biorących udział w projekcie w których została zrealizowana jego edycja pilotażowa, dzielili się doświadczeniami, przedstawiali wizję swoich bibliotek w przyszłości, rozmawiali o nurtujących ich wyzwaniach, uczestniczyli w inspirujących warsztatach i spotkaniach, a także wspólnie pisali książkę metodą booksprintu.

Zobacz fotorelację z inauguracji projektu:

Zadaniem zespołów bibliotek uczestniczących w projekcie było krótkie przedstawienie swojej biblioteki i zespołu tworzącego Strefę Innowacji, a dla chętnych także wizji swojej biblioteki w przyszłości. Zachęciliśmy uczestniczki i uczestników spotkania do przygotowania prezentacji w oryginalny sposób - za pomocą filmu, prezentacji multimedialnej, wypowiedzi, scenki, wybranej techniki wizualnej itp. Zapraszamy do obejrzenia dostępnych prezentacji.

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Nowym Tomyślu (grafika)
Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Nałkowskiej w Przasnyszu (plakat)