Zorganizuj Maraton Pisania Listów z Amnesty International

Jak co roku, Amnesty International zaprasza do włączenia się w Maraton Pisania Listów. Maraton odbywa się w ramach świętowania Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka (10 grudnia). Podczas Maratonu Pisania Listów ludzie na całym świecie solidarnie przeciwstawiają się naruszeniom praw człowieka.

W ubiegłym roku w blisko 800 miejscach w całej Polsce napisanych zostało ponad 356 000 listów, a w działania zaangażowało się blisko 100 000 osób. W tym roku akcja odbędzie się w dniach 1-10 grudnia, a finał Maratonu przypadnie na weekend 9-10 grudnia. Zachęcamy do organizacji Maratonu w swojej społeczności lokalnej, bibliotece, szkole czy w swoim domu – w gronie znajomych.

Zarejesteruj swoje miejsce pod adresem maraton.amnesty.org.pl.

Powstające listy dotyczyć będą obrońców i obrończyń praw człowieka z 10 państw. To osoby, które odważnie przeciwstawiają się łamaniu praw człowieka, a teraz same potrzebują naszego wsparcia. Możemy działać ramię w ramię z nimi, by walczyć z niesprawiedliwością i budować bardziej sprawiedliwy świat. Za sprawą Maratonu Pisania Listów udaje nam się realnie wpłynąć na poprawę sytuacji osób, których prawa człowieka zostały złamane.