Znamy wyniki konkursu na relację i pracę konkursową w projekcie „Kliknij. Sprawdź. Zrozum.”

Nagrodzone biblioteki to:

• Centrum Innowacji Przejście i Mediateka – Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu,
  • Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Nałkowskiej w Przasnyszu,
  • Biblioteka Miejska w Łodzi,
  • Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej,
  • Miejska Biblioteka Publiczna w Jastrzębiu-Zdroju,
  • Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Dąbrowskiej w Kłodzku.

Konkurs "Kliknij. Sprawdź. Zrozum." został zorganizowany w ramach Programu Rozwoju Bibliotek. Program wspiera tysiące bibliotek publicznych w całej Polsce w pełnieniu roli lokalnych centrów aktywności społecznej. W takich placówkach ludzie spędzają czas, rozwijają swoje zainteresowania, zdobywają nowe umiejętności i wspólnie działają. Program Rozwoju Bibliotek to przedsięwzięcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności prowadzone przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.  W latach 2009-2015 było realizowane w ramach partnerstwa z Fundacją Billa i Melindy Gatesów.