Znamy uczestników projektu "O finansach... w bibliotece"

Komisja powołana przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oceniła wszystkie nadesłane zgłoszenia w ramach naboru do projektu „O finansach… w bibliotece – 5. edycja”.

Lista bibliotek przyjętych do projektu najduje się tutaj:

Serdecznie gratulujemy!

Dzięki projektowi 2000 osób powyżej 50. roku życia, mieszkających na terenach wiejskich i w miastach do 100 tysięcy mieszkańców, nauczy się, jak korzystać z bankowości elektronicznej, racjonalnie planować swoje domowe wydatki oraz inwestować zaoszczędzone pieniądze. Natomiast bibliotekarze i bibliotekarki, dzięki cyklowi szkoleń i wsparciu trenerów, zyskają wiedzę i doświadczenie w pracy z osobami dorosłymi.

Uczestników projektu serdecznie zapraszamy na webinarium w dniu 2 marca o godz. 10.00.

Podczas spotkania dowiecie się m.in.:

• jak będą organizowane szkolenia stacjonarne,
  • jak się poruszać po platformie internetowej projektu (w tym generować umowy),
  • jak będzie wyglądała komunikacja w projekcie.

Aby wziąć udział w webinarium, należy się wcześniej zarejestrować pod adresem: https://frsi.clickmeeting.pl/ofb5/register

Osoby, które zarejestrują się na spotkanie, otrzymają wiadomość e-mail z linkiem, w który należy kliknąć, aby dołączyć do webinarium.

Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z Zasadami udziału w webinariach organizowanych przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

W ramach 5. edycji projektu oferujemy:

• cykl szkoleniowy dla bibliotekarzy (w tym kurs e-learningowy, szkolenia stacjonarne i regionalne spotkania konsultacyjne) oraz konsultacje w trakcie prowadzonych przez nich spotkań edukacyjnych dla użytkowników,
  • cykl edukacyjny dla użytkowników bibliotek (składający się ze spotkań edukacyjnych i kursu e-learningowego z zakresu edukacji ekonomicznej),
  • konkurs na dobre praktyki dla bibliotek realizujących spotkania edukacyjne dla mieszkańców,
  • spotkania „Podaj dalej” służące wymianie wiedzy i doświadczenia pomiędzy bibliotekarzami,
  • seminarium podsumowujące projekt.