Znamy laureatki tegorocznej edycji Konkursu im. Olgi Rok!

Oto tegoroczne laureatki:

Stypendium 2019:

• w kategorii "placówka biblioteczna mniejsza": Justyna Skwarska (Gminna Biblioteka Publiczna w Czernicy, filia nr 3 w Nadolicach Wielkich)
  • w kategorii "placówka biblioteczna większa": Olga Wójtowicz (Miejska Biblioteka Publiczna im. H. Łopacińskiego w Lublinie)

Wyróżnienia:

• Aleksanda Sękowska (Filia Biblioteczna w Kleosinie działająca przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Juchnowcu Kościelnym)
  • Ilona Majewska (Biblioteka Miejska w Cieszynie)
  • Renata Cierniak (Filia nr 7 Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu).

Serdecznie gratulujemy!

Stypendium w Konkursie im. Olgi Rok jest finansowane ze środków funduszu wieczystego, utworzonego w 2012 roku z inicjatywy wnuczki Olgi Rok – Ani, która w ten sposób chciała upamiętnić życie i pracę babci – bibliotekarki z Warszawy. Jego celem jest wsparcie rozwoju osobistego bibliotekarek z całej Polski oraz zebranie i docenienie historii kobiet, które – podobnie jak kiedyś Olga Rok – potrafią mobilizować siebie i innych do poszukiwania nowych rozwiązań, do przełamywania stereotypów i które wspierają rozwój swoich społeczności.