Znamy biblioteki, które wezmą udział w projekcie „Rada społeczna – jak ją powołać?”

Do 2. edycji projektu zakwalifikowały się następujące biblioteki (kolejność alfabetyczna według miejscowości):

1. Biblioteka Publiczna MOKSiR (Chełmek, małopolskie)
  2. Gminna Biblioteka Publiczna w Czosnowie (Czosnów, mazowieckie)
  3. Miejska Biblioteka Publiczna im. Jakuba z Gostynina w Gostyninie (Gostynin, mazowieckie)
  4. Miejsko-Gminna i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Mikołaja Reja (Kazimierza Wielka, świętokrzyskie)
  5. Miejska Biblioteka Publiczna w Nowogardzie (Nowogard, zachodniopomorskie)
  6. Miejska Biblioteka Publiczna (Orzesze, śląskie)
  7. Biblioteka Publiczna w Ożarowie Mazowieckim (Ożarów Mazowiecki, mazowieckie)
  8. Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy (Warszawa-Bemowo, mazowieckie)
  9. Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Słupsk (Słupsk – gmina wiejska, pomorskie)

Dziękujemy za przesłane zgłoszenia!

Jednocześnie wszystkie biblioteki (także te niebiorące udziału w projekcie) zachęcamy do korzystania z dostępnego online poradnika „Jak – krok po kroku powołać radę społeczną?” oraz do śledzenia informacji o realizowanych w ramach projektu webinariach (będziemy o nich informować na portalu biblioteki.org i będą one miały charakter otwarty, tj. będą dostępne dla wszystkich zainteresowanych).

Projekt „Rada społeczna – jak ją powołać?” realizowany jest w ramach Programu Rozwoju Bibliotek. Program wspiera tysiące bibliotek publicznych w całej Polsce w pełnieniu roli lokalnych centrów aktywności społecznej. W takich placówkach ludzie spędzają czas, rozwijają swoje zainteresowania, zdobywają nowe umiejętności i wspólnie działają. Program Rozwoju Bibliotek to przedsięwzięcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności prowadzone przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. W latach 2009-2015 było realizowane w ramach partnerstwa z Fundacją Billa i Melindy Gatesów.