Znamy biblioteki, które dołączą do projektu „Rozmowy przy wspólnym stole”

W ramach naboru uzupełniającego do 2. edycji projektu zakwalifikowały się następujące biblioteki (kolejność alfabetyczna według miejscowości):

1. Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie (Chrzanów, małopolskie),
  2. Biblioteka Miejska w Cieszynie (Cieszyn, śląskie),
  3. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Drezdenko im. ks. Józefa Tischnera (Drezdenko, lubuskie),
  4. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin (Jarocin, wielkopolskie),
  5. Gminna Biblioteka Publiczna w Koszarawie (Koszarawa, śląskie),
  6. Ośrodek Kultury, Sportu i Biblioteka Publiczna Gminy Pruszcz Gdański - filia Mediateka w Straszynie (Pruszcz Gdański, pomorskie),
  7. Centrum kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Słupsk (Słupsk - gmina wiejska, pomorskie),
  8. Gminny Ośrodek Kultury w Zawoni (Zawonia, dolnośląskie).

Dziękujemy za przesłane zgłoszenia!

Jednocześnie wszystkie biblioteki (także te niebiorące udziału w projekcie) zachęcamy do korzystania z dostępnego online podręcznika prowadzenia spotkań, opracowanych "ściągawek" tematów do rozmów oraz do śledzenia informacji o realizowanych w ramach projektu webinariach (będziemy zapraszać na nie poprzez portal biblioteki.org i będą one miały charakter otwarty, tj. będą dostępne dla wszystkich zainteresowanych).

Mapa bibliotek uczestniczących w 1. (na różowo) i 2. (na niebiesko - nabór 2019, na granatowo - nabór 2020) edycji projektu.

2. edycja projektu "Rozmowy przy wspólnym stole" realizowana jest w ramach Programu Rozwoju Bibliotek. Program wspiera tysiące bibliotek publicznych w całej Polsce w pełnieniu roli lokalnych centrów aktywności społecznej. W takich placówkach ludzie spędzają czas, rozwijają swoje zainteresowania, zdobywają nowe umiejętności i wspólnie działają. Program Rozwoju Bibliotek to przedsięwzięcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności prowadzone przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. W latach 2009-2015 było realizowane w ramach partnerstwa z Fundacją Billa i Melindy Gatesów.