Zgłoś swoją bibliotekę do akcji "Żonkile"

W związku ze zbliżającą się kolejną rocznicą powstania w getcie warszawskim Muzeum POLIN przygotowało specjalną ofertę zawierającą pakiet nowych, atrakcyjnych materiałów edukacyjnych dla różnych grup wiekowych. Po raz pierwszy są w niej materiały dla dzieci z klas 1-3 szkoły podstawowej. Zajęcia z ich wykorzystaniem można prowadzić zarówno w formie zdalnej, jak i stacjonarnej!

Wypełnij zgłoszenie >>

Zgłoszenia przyjmowane są do 15 kwietnia 2021 r.

Wszystkie osoby, które zgłoszą się do akcji, będą mogły wziąć udział w przedpremierowym pokazie materiałów połączonym z omówieniem kart pracy towarzyszących filmom oraz opowiadaniom. O terminach szkoleń Muzeum POLIN poinformuje drogą mailową.

Więcej informacji na stronie Muzeum POLIN.

Dlaczego żonkile?

Jednym z ocalałych z getta warszawskiego był Marek Edelman, ostatni przywódca powstania w getcie warszawskim. 19 kwietnia, w rocznicę powstania w getcie, składał pod Pomnikiem Bohaterów Getta na Muranowie bukiet żółtych kwiatów. Muzeum POLIN kontynuuje tę tradycję, rozdając podczas każdych obchodów rocznicy powstania tysiące papierowych żonkili.

Kontakt:

zonkile@polin.pl
tel. 507953578

Działania edukacyjne w ramach akcji Żonkile wspiera Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.