Zgłoś swoją bibliotekę do akcji "Żonkile"

Muzeum Historii Żydów Polskich Polin już po raz ósmy zachęca wszystkie szkoły, biblioteki i inne instytucje do włączenia się w akcję Żonkile - tym razem online. Instytucje biorące udział w akcji otrzymają materiały do organizowanych przez muzeum zajęć edukacyjnych online, które odbędą się 20 kwietnia (w poniedziałek).

Wypełnij zgłoszenie >>

Zgłoszenia przyjmowane są do 13 kwietnia 2020 r.

Dlaczego żonkile?

Jednym z ocalałych z getta był Marek Edelman, ostatni przywódca powstania w getcie warszawskim. 19 kwietnia, w rocznice powstania, składał pod Pomnikiem Bohaterów Getta na Muranowie bukiet żółtych kwiatów. Muzeum POLIN kontynuuje tę tradycję, rozdając podczas każdych obchodów rocznicy powstania tysiące papierowych żonkili.

Kontakt:

zonkile@polin.pl
tel. 507953578

Działania edukacyjne w ramach ósmej edycji akcji Żonkile wspiera Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.