Zgłoś swoją bibliotekę do akcji "Żonkile"

Muzeum Historii Żudów Polskich Polin już po raz ósmy zachęca wszystkie szkoły, biblioteki i inne instytucje do wysyłania zgłoszeń i organizowania własnych działań w ramach akcji Żonkile. Instytucje biorące udział w akcji otrzymają wskazówki i materiały, które pomogą przygotować wydarzenia związane z obchodami rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim (w okolicy 19 kwietnia).

Wypełnij zgłoszenie >>

Zgłoszenia przyjmowane są do 13 kwietnia 2020 r.

Na początku kwietnia instytucje, które przesłały zgłoszenie, otrzymają od koordynatorów akcji informację mailową zawierającą link do pobrania plików PDF. Wśród materiałów znajdą się m.in.:

• szablony do wykonania żonkili;
  • linki do filmu edukacyjnego „Nie było żadnej nadziei. Powstanie w getcie warszawskim 1943” wraz ze scenariuszami lekcji opracowanymi do filmu;
  • prezentacje i plakaty edukacyjne dot. historii getta warszawskiego, powstania w getcie oraz Marka Edelmana;
  • pakiet scenariuszy przeznaczony do realizacji lekcji w szkołach podstawowych (klasy 4-6);
  • plakaty, materiały graficzne.

Dlaczego żonkile?

Jednym z ocalałych z getta był Marek Edelman, ostatni przywódca powstania w getcie warszawskim. 19 kwietnia, w rocznice powstania, składał pod Pomnikiem Bohaterów Getta na Muranowie bukiet żółtych kwiatów. Muzeum POLIN kontynuuje tę tradycję, rozdając podczas każdych obchodów rocznicy powstania tysiące papierowych żonkili.

Kontakt:

zonkile@polin.pl
tel. 507953578

Działania edukacyjne w ramach ósmej edycji akcji Żonkile wspiera Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.