Zgłoś swoją bibliotekę do akcji "Żonkile"

"Żonkile" to akcja społeczno-edukacyjna upamiętniająca powstanie w getcie warszawskim. Od kilku lat szkoły, biblioteki oraz inne instytucje działające w obszarze kultury i edukacji włączają się do akcji, organizując lokalne wydarzenia poświęcone tematyce powstania. W 2017 roku wypada 75. rocznica wybuchu powstania. Wraz z Muzeum POLIN zachęcamy biblioteki do udziału w akcji.

Dlaczego żonkile?

Jednym z ocalałych z getta był Marek Edelman, ostatni przywódca powstania w getcie warszawskim. 19 kwietnia, w rocznice powstania, składał pod Pomnikiem Bohaterów Getta na Muranowie bukiet żółtych kwiatów. Muzeum POLIN kontynuuje tę tradycję rozdając podczas każdych obchodów rocznicy powstania tysiące papierowych żonkili.

Materiały dla bibliotek uczestniczących w akcji

Co roku organizatorzy przygotowują materiały edukacyjne, które mogą pomóc w przygotowaniu i realizacji lokalnych wydarzeń. Biblioteki uczestniczące w akcji będą mogły wykorzystać: film o powstaniu w getcie warszawskim, polecaną literaturę, materiały graficzne, a także inspiracje dotyczące tego, jakie wydarzenia można zorganizować w ramach akcji. Materiały dla bibliotek zostaną udostępnione w marcu.

Jak się zgłosić?

Aby się zgłosić do akcji "Żonkile", należy wypełnić formularz rejestracyjny dostępny tutaj: http://s0.enewsletter.pl/n/422/survey/a1516607501b2f60b/

Organizatorzy proszą o dokonanie rejestracji w terminie do 17 kwietnia.

Obejrzyj nagranie webinarium

Jako partnerzy akcji "Żonkile" w ubiegłym roku zorganizowaliśmy webinarium pt. „Akcja Żonkile w Twojej bibliotece”. Obejrzyj nagranie i dowiedz się więcej o tym, jak zorganizować akcję w bibliotece.