Zgłoś się do Programu Liderzy Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności

Program Liderzy PAFW od ponad 10 lat wspiera liderki i liderów w ich rozwoju. 11 edycji Programu ukończyły już 543 osoby. Dla wielu z nich Program stał się początkiem nowej drogi: rozwinęli swoją organizację, która obecnie działa z wielkim powodzeniem, wystartowali w wyborach i zostali wójtami, burmistrzami, zrealizowali wymarzony projekt. Liderzy PAFW to Program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowany przez Fundację Szkoła Liderów.

Do Programu organizatorzy zapraszają osoby:

  • z minimum trzyletnim doświadczeniem w działalności społecznej, zarówno w organizacjach pozarządowych, samorządzie, instytucjach lokalnych, biznesie, jak i w grupach nieformalnych;
  • z doświadczeniem w przewodzeniu inicjatywom, angażowaniu innych do działania;
  • potrafiące opowiedzieć, jakie znaczenie ma przeprowadzona przez nie zmiana.

Program skierowany jest przede wszystkim do osób, które miały okazję zrealizować przynajmniej jeden projekt w ramach wybranego programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Co się wydarzy, jeśli weźmiesz udział w Programie Liderzy PAFW?

Indywidualna opieka tutora

Przez 12 miesięcy będziesz pracować z tutorem – osobą, która będzie Twoim opiekunem i doradcą. Tutor co miesiąc przyjedzie do Ciebie na spotkanie. Pomoże Ci określić, czego najbardziej potrzebujesz jako lider. Opracujesz swój plan rozwoju, który będziesz realizować w trakcie trwania Programu.

Szkolenia

Na czterech zjazdach szkoleniowych nauczysz się, jak jeszcze skuteczniej angażować ludzi wokół swoich celów i wzmacniać swój wpływ w środowisku, zarządzać zespołem i utrzymywać jego motywację, budować dialog tam, gdzie inni widzą tylko konflikt. Sformułujesz swoją wizję zmiany i stworzysz plan, który do niej doprowadzi. Weźmiesz udział w debatach, symulacjach, grach, spotkaniach z wyjątkowymi ludźmi.

Wymiana doświadczeń i nowe kontakty

Poznasz ludzi podobnych do Ciebie. Usłyszysz ich inspirujące historie. Będziecie dyskutować, śmiać się i kłócić, wymieniać doświadczenia, długo rozmawiać. Może wpadniecie na pomysł, który stanie się początkiem wspaniałego przedsięwzięcia.

Oferta dla absolwentów

Po opracowaniu swojego planu rozwoju znajdziesz się w gronie absolwentów Programu. Spotkasz się z liderami na zlotach, warsztatach, spotkaniach regionalnych, wizytach studyjnych w niezwykłych miejscach. Weźmiesz udział w konkursie dotacyjnym i razem z innymi alumnami zrealizujesz wspólną inicjatywę.

Zgłoszenia można przesyłać za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie programu do 8 marca br.

Informacje o programie i rekrutacji znajdują się na stronie Programu Liderzy PAFW.

Szczegółowych informacji udzielają:

Julia Szcześniak i Agnieszka Szelągowska
e-mail: liderzy[at]szkola-liderow.pl
tel.: 510 078 760 lub 22/556 82 65 (w godz. 9:30-17:00)