Zbiory biblioteki w Cieszynie spłonęły w pożarze – prośba o dary książkowe

W wyniku pożaru największe straty poniosła Wypożyczalnia dla dorosłych – dział najczęściej odwiedzany przez czytelników. Całkowitemu zniszczeniu uległ tam sprzęt komputerowy oraz meble biblioteczne. Częściowo został zniszczony również księgozbiór. Najbardziej ucierpiały nowości wydawnicze i audiobooki, zwłaszcza literatura piękna, szczególnie fantastyka, książki podróżnicze, beletrystyka dla pań oraz lektury dla szkół ponadgimnazjalnych. Biblioteka prosi o pomoc w odtworzeniu straconych zbiorów - chętnie przyjmie książki, zwłaszcza literaturę piękną wydaną po roku 2007. Dary można przesyłać na adres:

Biblioteka Miejska w Cieszynie

ul. Głęboka 15

43-400 Cieszyn.

Cieszyńscy bibliotekarze serdecznie dziękują za ciepłe słowa i okazane wsparcie w potrzebie. Bardzo liczą na pomoc w odtworzeniu księgozbioru!