Zarejestruj się na Kongres Bibliotek "Dzieje się!"

Na tegoroczne wydarzenie online, organizowane przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, zapisać się można poprzez stronę www.kongresbibliotek.pl od godziny 13:00, 17 listopada 2020 roku.

Motywem przewodnim wydarzenia będą skutki wydarzeń roku 2020 i to jak z dnia na dzień zmieniły nasze codzienne życie prywatne oraz zawodowe. Globalne zatrzymanie, hybrydowa rzeczywistość i przedzielające je momenty przyspieszeń. Niepewność, zmiana priorytetów, nieustające poszukiwania nowej formuły działań. Zostaliśmy wciągnięci w zmianę i jesteśmy w samym jej środku.

W trakcie online’owych wystąpień i seminariów odpowiemy na pytania:

• Jak odnaleźć się w tej nowej rzeczywistości?
  • Jak budować relacje i komunikować się z otoczeniem?
  • Jak świadomie wykorzystać „czas zatrzymania” i stać się bardziej uważnym na potrzeby drugiego człowieka?
  • Skąd czerpać siłę i inspirację do dalszych działań?
  • I wreszcie jak nie zapomnieć w tym wszystkim o sobie i swoich marzeniach?

W wydarzeniu w roli prelegentów i prelegentek wezmą udział: Michał Nogaś (Gazeta Wyborcza), Agnieszka Szelągowska (Szkoła Liderów), Kamil Śliwowski (Fundacja Szkoła z Klasą, Sektor 3.0), Anna Orzech (Laska Nebeska, Sektor 3.0, WOŚP), Monika Schmeichel-Zarzeczna (LABIB, My Digital Life), Maciej Dębski (Fundacja Dbam o Mój Zasięg) oraz Magdalena Krasowska-Igras (FRSI).

W wydarzeniu weźmie również gość specjalny, o którego udziale poinformujemy za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Wydarzenie będzie dostępne online dla zarejestrowanych osób, a wybrane wystąpienia transmitowane będą na żywo na stronie Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego na Facebooku. Wszystkie bieżące informacje śledzić można za pośrednictwem wydarzenia właśnie w tym serwisie.

Ogólnopolski Kongres Bibliotek: „Dzieje się!” realizowany jest w ramach Programu Rozwoju Bibliotek. Program Rozwoju Bibliotek wspiera tysiące bibliotek publicznych w całej Polsce w pełnieniu roli lokalnych centrów aktywności społecznej. W takich placówkach ludzie spędzają czas, rozwijają swoje zainteresowania, zdobywają nowe umiejętności i wspólnie działają. Program Rozwoju Bibliotek to przedsięwzięcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności prowadzone przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. W latach 2009-2015 było realizowane w ramach partnerstwa z Fundacją Billa i Melindy Gatesów.