Zapraszamy na webinarium wprowadzające do konkursu „O Żydach i Żydówkach”

Webinarium organizowane jest w związku z konkursem O Żydach i Żydówkach” współorganizowanym przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i Fundację Humanity in Action Polska. Biblioteki, które zakwalifikują się do udziału w konkursie otrzymają pakiety co najmniej 20 interaktywnych książek dla dzieci i młodzieży „O Żydach i Żydówkach”. Konkurs rozpocznie się 27 kwietnia i potrwa do 14 lipca br.

Podczas webinarium:

• porozmawiamy o wyzwaniach, jakie wielokulturowość za sobą pociąga, koncentrując się na zjawisku mowy nienawiści i sposobach jej przeciwdziałania,
  • przedstawimy książkę „O Żydach i Żydówkach” oraz scenariusze zajęć,
  • opowiemy, na czym polega udział w konkursie i jak się do niego zgłosić,
  • odpowiemy na Wasze pytania.

Osobami prezentującymi będą:

• Monika Mazur-Rafał – współzałożycielka, prezeska i dyrektorka Fundacji Humanity in Action Polska. Od 2005 r. zaangażowana w rozwijanie międzynarodowej sieci Humanity in Action. Inicjuje, tworzy oraz pomaga realizować projekty edukacyjne i aktywistyczne w ramach działalności fundacji. Ma wieloletnie doświadczenie jako trenerka, tutorka i mentorka w Polsce i za granicą. Uwielbia działania międzysektorowe i międzygeneracyjne na rzecz praw człowieka i pracę z ludźmi, którym „chce się chcieć”. Jest autorką publikacji i strategii działań dotyczących styku praw człowieka i historii.
  • Michalina Ferencz – studentka II roku etnologii i antropologii kulturowej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Współtwórczyni inicjatywy MamyGłos, promującej prawa, historię i kulturę kobiet wśród nastolatek. Interesuje się tańcem współczesnym oraz szeroko pojmowaną popkulturą.

Webinarium poprowadzi Bogna Mrozowska, koordynatorka projektów w Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Aby wziąć udział w webinarium, należy się wcześniej zarejestrować pod adresem:

Osoby, które zarejestrują się na spotkanie, otrzymają wiadomość e-mail z linkiem, w który należy kliknąć, aby dołączyć do webinarium.

Przed rejestracją należy zapoznać się z Zasadami udziału w webinariach organizowanych przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.