Zapraszamy na webinarium „Skandynawski dizajn w bibliotekach”

Prezentacja będzie w głównej mierze efektem dwóch wizyt studyjnych, podczas których prowadzące webinarium odwiedziły biblioteki w Danii i Norwegii. Skandynawski dizajn - znany ze swej prostoty i użyteczności - jest oczywiście obecny również w bibliotekach.

Webinarium organizowane jest przez Dimpact - spółkę utworzoną przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w celu wspierania statutowych działań fundacji.

Podczas webinarium:

• skoncentrujemy się na tym, co nas zaskoczyło i zainspirowało w podejściu do projektowania bibliotek i w organizacji ich przestrzeni,
  • pokażemy, w jaki - stosunkowo niewymagający organizacyjnie i finansowo - sposób dokonać zmian w Waszych bibliotekach,
  • spróbujemy udowodnić, że aby zmienić przestrzeń biblioteki, czasem wystarczy zmienić nie meble, a tok myślenia.

Osobami prezentującymi będą:

Magdalena Krasowska – na co dzień koordynatorka projektów w FRSI, od wielu lat realizuje działania dla bibliotek z partnerami z krajów skandynawskich. Norwegię odwiedza służbowo minimum kilka razy w roku.

Magdalena Arażny – specjalistka ds. komunikacji wizualnej w FRSI, zajmuje się projektowaniem graficznym oraz ilustrowaniem. Miłośniczka architektury i designu, miała wielką przyjemność pracować przy wszystkich projektach FRSI związanych z tematem architektury oraz koordynować projekt „kierunek: biblioteka”, dotyczący identyfikacji wizualnej bibliotek.

Aby wziąć udział w webinarium, należy się wcześniej zarejestrować pod adresem:

Osoby, które zarejestrują się na spotkanie, otrzymają wiadomość e-mail z linkiem, w który należy kliknąć, aby dołączyć do webinarium.

Przed webinarium prosimy o zapoznanie się z informacjami organizacyjnymi i technicznymi.

Serdecznie zapraszamy!