Zapraszamy na webinarium „Rada społeczna – tak to działa!”

[Link do rejestracji: https://frsi.clickmeeting.pl/rada-spoleczna/register]

Podczas webinarium dyrektorka i dyrektor bibliotek uczestniczących w 1. edycji projektu opowiedzą o tym:

• jak wyglądają kolejne etapy powoływania rad społecznych,
  • kto wchodzi w skład rad powołanych przy ich bibliotekach,
  • jak obecnie funkcjonują i jaką rolę pełnią rady społeczne,
  • ​jakie​ konkretne korzyści​ ​przyniosło powołanie rad.

Podczas spotkania opowiemy też o wsparciu, jakie otrzymają biblioteki uczestniczące w 2. edycji projektu "Rada społeczna - jak ją powołać?", oraz odpowiemy na Wasze pytania związane z tematyką webinarium i naborem do projektu (więcej o naborze do projektu).

Osobami prezentującymi będą:

• Małgorzata Sobiesiak – od 2012 r. dyrektorka Miejskiej Biblioteki Publicznej w Przasnyszu, w latach 1986-2012 nauczycielka i bibliotekarka w Zespole Szkół Powiatowych w Przasnyszu; wolontariuszka w Fundacji Aktywnej Rehabilitacji, gdzie od 1997 r. pracuje z dziećmi niepełnosprawnymi i ich rodzicami; absolwentka Szkoły Liderów Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności; Mazowiecka Bibliotekarka Roku 2016;
  • Paweł Piwowarczyk – od 2012 r. dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dobczycach; absolwent Szkoły Liderów Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, uczestnik International Visitor Leadership Program; założyciel Klubu Kulturalnego Kibica działającego przy bibliotece, biegacz-maratończyk, lider Rozbieganych Dobczyc; od 12 lat koordynator turnieju piłkarskiego Deichmann Minimistrzostwa dla dzieci.

Webinarium poprowadzi Bogna Mrozowska, koordynatorka projektów w Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Webinarium potrwa około godziny, a pokój webinaryjny zostanie otwarty na około 10 minut przed rozpoczęciem spotkania.

Link do rejestracji

Aby wziąć udział w webinarium, należy się wcześniej zarejestrować pod adresem:

Osoby, które zarejestrują się na spotkanie, otrzymają wiadomość e-mail z linkiem, w który należy kliknąć, aby dołączyć do webinarium.

Przed rejestracją należy zapoznać się z Zasadami udziału w webinariach organizowanych przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego

Projekt „Rada społeczna – jak ją powołać?” realizowany jest w ramach Programu Rozwoju Bibliotek. Program wspiera tysiące bibliotek publicznych w całej Polsce w pełnieniu roli lokalnych centrów aktywności społecznej. W takich placówkach ludzie spędzają czas, rozwijają swoje zainteresowania, zdobywają nowe umiejętności i wspólnie działają. Program Rozwoju Bibliotek to przedsięwzięcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności prowadzone przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. W latach 2009-2015 było realizowane w ramach partnerstwa z Fundacją Billa i Melindy Gatesów.