Zapraszamy na webinarium "Postawa na miarę kryzysu, czyli porozmawiajmy o klimacie"

Webinarium realizowane jest w ramach 2. edycji projektu „Rozmowy przy wspólnym stole”, jednak do udziału w nim zachęcamy wszystkie osoby zainteresowane tematyką spotkania.

Zarejestruj się już teraz!

Podczas webinarium porozmawiamy o tym:

1. czym w ogóle jest kryzys klimatyczny - jakie zmiany są z nim związane i czym grożą;
  2. jakie działania prowadzi Młodzieżowy Strajk Klimatyczny i dlaczego powstał ten ruch;
  3. co każdy z nas może zrobić w obliczu wyzwań związanych z kryzysem klimatycznym.

Podczas spotkania odpowiemy też na Wasze pytania związane z tematyką webinarium.

Osobą prezentującą będzie Weronika Woźniak - maturzystka z Krakowa, która od roku zajmuje się aktywizmem klimatycznym. Sama pisze o sobie: "Od marca 2019 roku tworzę z grupą wspaniałych ludzi ruch o nazwie Młodzieżowy Strajk Klimatyczny, który zrzesza osoby młode wiekiem i duchem w walce o naszą wspólną przyszłość. Gdy tylko mam taką możliwość staram się dzielić moją wiedzą o klimacie i ekologii, którą nabyłam podczas wielu podróży, spotkań, rozmów i dzięki mojej dociekliwej naturze."

Webinarium poprowadzi Bogna Mrozowska - koordynatorka projektów w Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Aby wziąć udział w webinarium, należy się wcześniej zarejestrować pod adresem:

Osoby, które zarejestrują się na spotkanie, otrzymają wiadomość e-mail z linkiem, w który należy kliknąć, aby dołączyć do webinarium.

Przed rejestracją należy zapoznać się z Zasadami udziału w webinariach organizowanych przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego

Po spotkaniu nagranie webinarium zamieścimy na portalu biblioteki.org oraz na kanale FRSI na YouTube (https://www.youtube.com/c/fundacjafrsi).

2. edycja projektu „Rozmowy przy wspólnym stole” realizowana jest w ramach Programu Rozwoju Bibliotek. Program wspiera tysiące bibliotek publicznych w całej Polsce w pełnieniu roli lokalnych centrów aktywności społecznej. W takich placówkach ludzie spędzają czas, rozwijają swoje zainteresowania, zdobywają nowe umiejętności i wspólnie działają. Program Rozwoju Bibliotek to przedsięwzięcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności prowadzone przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. W latach 2009-2015 było realizowane w ramach partnerstwa z Fundacją Billa i Melindy Gatesów.