Zapraszamy na webinarium „Jak rozmawiać o wojnie?”

Webinarium realizowane jest w ramach projektu „Rozmowy przy wspólnym stole”, jednak do udziału w nim zachęcamy wszystkie osoby zainteresowane tematyką spotkania – zwłaszcza edukatorki i edukatorów z bibliotek, szkół, organizacji pozarządowych, osoby prowadzące działania edukacyjne w lokalnych społecznościach.

Zarejestruj się już teraz!

Podczas webinarium opowiemy o:

• tym, jak temat wojny wpływa na myśli i emocje,
  • pomysłach na inicjatywy związane z tematem rozmowy,
  • warunkach dobrej rozmowy o wojnie.

Podczas spotkania odpowiemy też na Wasze pytania związane z tematyką webinarium.

Uprzedzamy, że podczas webinarium możemy poruszać tematy trudne, także związane z cierpieniem i śmiercią ludzi.

Osobą prezentującą będzie Dorota Brzezińska – psycholożka, trenerka i animatorka społeczna. Prowadzi warsztaty, wykłady i spotkania m.in. z tematyki kompetencji międzykulturowych, dialogu oraz dobrostanu. Pokazuje, jak prowadzić działania wzmacniające różnorodność i integrację osób z różnych środowisk. Wspiera procesy rozwiązywania konfliktów w oparciu o dialog. Przez ponad 10 lat pracowała w instytucjach i organizacjach pozarządowych, prowadząc projekty edukacyjne, kulturalne i społeczne. Obecnie wspiera młodzież jako psycholog szkolny. Prowadzi również zajęcia akademickie z zakresu psychologii ogólnej oraz psychologii międzykulturowej. Mieszka w Gdańsku, nad ukochanym morzem.

Webinarium poprowadzi Bogna Mrozowska – koordynatorka projektów w Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Spotkanie potrwa około godziny.

Aby wziąć udział w webinarium, należy się wcześniej zarejestrować pod adresem: https://frsi.clickmeeting.com/jak-rozmawiac-o-wojnie/register

Osoby, które zarejestrują się na spotkanie, otrzymają wiadomość e-mail z linkiem, w który należy kliknąć, aby dołączyć do webinarium.

Przed rejestracją należy zapoznać się z Zasadami udziału w webinariach organizowanych przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego

Jeśli potrzebujesz pomocy w wypełnieniu formularza rejestracyjnego lub masz do nas pytania związane z tym webinarium – napisz lub zadzwoń: bogna.mrozowska@frsi.org.pl, 722-002-115.

Po spotkaniu nagranie webinarium zamieścimy na portalu biblioteki.org oraz na kanale FRSI na YouTube (https://www.youtube.com/c/fundacjafrsi).

Webinaria z cyklu „Rozmowy przy wspólnym stole” realizowane są w ramach Programu Rozwoju Bibliotek. Program wspiera tysiące bibliotek publicznych w całej Polsce w pełnieniu roli lokalnych centrów aktywności społecznej. W takich placówkach ludzie spędzają czas, rozwijają swoje zainteresowania, zdobywają nowe umiejętności i wspólnie działają. Program Rozwoju Bibliotek to przedsięwzięcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności prowadzone przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. W latach 2009-2015 było realizowane w ramach partnerstwa z Fundacją Billa i Melindy Gatesów.