Zapraszamy do udziału w szkoleniach online!

Do udziału w kursach zapraszamy każdego, kto chciałby nauczyć się, jak z tych tematów prowadzić warsztaty dla młodzieży, a także wzmocnić swoje umiejętności trenerskie.  W szczególności polecamy je pracownikom bibliotek, przedstawicielom organizacji pozarządowych, nauczycielom i wszelkim osobom, które na co dzień prowadzą zajęcia czy szkolenia dla młodych ludzi.

Szkolenia są bezpłatne i dostępne w czterech językach: polskim, angielskim, rumuńskim i norweskim. Aby wziąć w nich udział, wystarczy wejść na tę stronę i się zarejestrować. Każdy z pięciu modułów tematycznych składa się z dwóch do czterech sesji, z instrukcjami, interaktywnymi ćwiczeniami i zadaniami wzmacniającymi zaangażowanie i koncentrację (szkolenia nie mają nic wspólnego z nudną prezentacją!).

Przez poszczególne moduły można przejść w dowolnej kolejności i w dogodnym czasie (polecamy jednak rozpoczęcie kursu od modułu "Metodologia trenerska"). Zwykle potrzeba na to od jednej do trzech godzin. Po zakończeniu wybranego modułu można uzyskać certyfikat potwierdzający ukończenie szkolenia, wystawiony przez „Your Kite”. W tym celu do 7 czerwca wystarczy wypełnić prosty formularz ewaluacyjny.

Zachęcamy też do polecania szkoleń młodym użytkownikom bibliotek, którzy mogą być zainteresowani ich tematyką. A także wszelkim osobom korzystającym z bibliotek, które chciałyby spróbować swoich sił w roli trenera właśnie w takich obszarach!

Szkolenia zawierają wyłącznie praktyczne, ciekawe i kluczowe informacje. Jeśli potrzebne byłoby ich pogłębienie, zachęcamy do zapoznania się z naszym Podręcznikiem.

Podczas kursów można także skontaktować się i skonsultować z jego autorami (np. zadać pytania, wymienić się doświadczeniami). Konsultacje będą prowadzone w języku angielskim, na żywo, na platformie ClickMeeting:

• Metodologia Trenerska – 11.05.2017 w godzinach 18.00 - 19.00;
  • Komunikacja Wizualna – 22.05.2017 w godzinach 18.00 - 19.00;
  • Doradztwo Zawodowe – 26.05.2017 w godzinach 18.00 - 19.00;
  • Przedsiębiorczość – 29.05.2017 w godzinach 18.00 - 19.00;
  • Wolontariat – 05.06.2017 w godzinach 18.00 - 19.00;

Aby wziąć w nich udział, należy się zarejestrować klikając poniższy link:

i podać swoje imię, nazwisko oraz adres e-mail. Na podany adres zostanie wysłane potwierdzenie rejestracji wraz z linkiem do pokoju webinaryjnego, w którym odbędą się konsultacje.

Kliknij w obrazek i pobierz Podręcznik w języku polskim: