Wyniki naboru do projektu "Kluby wiedzy w bibliotekach"

Do udziału w projekcie zaprosiliśmy biblioteki publiczne i pedagogiczne z całej Polski, które chcą rozwinąć bądź rozszerzyć swoje działania edukacyjne skierowane do osób dorosłych. Otrzymaliśmy 54 zgłoszenia, za które serdecznie dziękujemy! Do projektu przyjęliśmy 21 bibliotek.

BIBLIOTEKI PRZYJĘTE DO PROJEKTU "KLUBY WIEDZY W BIBLIOTEKACH"
(kolejność alfabetyczna wg nazw gmin):

1. Biała Piska: Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna (woj. warmińsko-mazurskie)
  2. Borzechów: Gminna Biblioteka Publiczna w Borzechowie (woj. lubelskie)
  3. Bytów: Biblioteka Miejska w Bytowie (woj. pomorskie)
  4. Garwolin: Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna W Garwolinie (woj. mazowieckie)
  5. Gniezno: Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna (woj. wielkopolskie)
  6. Gorzkowice: Biblioteka Publiczna i Dom Kultury Gminy Gorzkowice (woj. łódzkie)
  7. Hrubieszów: Miejska Biblioteka Publiczna w Hrubieszowie (woj. lubelskie)
  8. Jaktorów: Gminna Biblioteka Publiczna w Jaktorowie (woj. mazowieckie)
  9. Jaktorów: Gminna Biblioteka Publiczna w Jaktorowie Filia w Międzyborowie (woj. mazowieckie)
  10. Jarocin: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin (woj. wielkopolskie)
  11. Jasło (gm. wiejska): Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach (woj. podkarpackie)
  12. Kęty: Gminna Biblioteka Publiczna im. Ambrożego Grabowskiego w Kętach (woj. małopolskie)
  13. Konin: Centrum Doskonalenia Nauczycieli Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Koninie (woj. wielkopolskie)
  14. Krościenko Wyżne: Gminna Biblioteka Publiczna w Krościenku Wyżnym (woj. podkarpackie)
  15. Legionowo: Miejska Biblioteka Publiczna w Legionowie (woj. mazowieckie)
  16. Lublin: Miejska Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie. Filia nr 36 (woj. lubelskie)
  17. Murowana Goślina: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Bonawentury Graszyńskiego  w Murowanej Goślinie (woj. wielkopolskie)
  18. Nowe Miasto nad Wartą: Biblioteka Publiczna Gminy Nowe Miasto nad Wartą (woj. wielkopolskie)
  19. Puszczykowo: Biblioteka Miejska im. Małgorzaty Musierowicz Centrum Animacji Kultury w Puszczykowie (woj. wielkopolskie)
  20. Racibórz: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Ryszarda Kincla w Raciborzu (woj. śląskie)
  21. Wołomin: Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Nałkowskiej (woj. mazowieckie)

Serdecznie gratulujemy!

Kluby wiedzy w bibliotekach to część międzynarodowego projektu „Learning circles in libraries”, który Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego realizuje wraz z partnerami z USA, Finlandii, Niemiec, Portugalii i Rumunii. W tych krajach powstają, lub już działają biblioteczne kluby wiedzy, wykorzystujące metodologię „Learning Circles” opracowaną przez  Peer 2 Peer University – naszego partnera ze Stanów Zjednoczonych.

Więcej informacji o projekcie „Kluby wiedzy w bibliotekach: