Wyniki naboru do programu wymiany bibliotekarzy Praktyka dla praktyka

Pomimo trwającej pandemii i wakacyjnej pory tegoroczna edycja programu Praktyka dla praktyka cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród pracowników bibliotek. Podczas naboru wpłynęło 37 fantastycznych zgłoszeń! Po ich wnikliwej analizie organizatorzy i przedstawiciele bibliotek partnerskich dokonali niełatwego wyboru par wymian praktyków. Oto one:

1. Miejska Biblioteka Publiczna w Zabrzu -
Miejska Biblioteka Publiczna w Jarocinie

2. Miejska Biblioteka Publiczna w Gorlicach -
Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Ochota „Przy Baleya”

3. Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie -
Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki

4. Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie -
Miejska Biblioteka Publiczna Działdowo

5. Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie -
Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Nasierowskiej w Ełku

6. Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle -
Biblioteka Raczyńskich Poznań

7. Miejska Biblioteka Publiczna w Gdyni -
Miejska Biblioteka Publiczna w Legionowie

Dodatkowo zapraszamy uczestników “Praktyki” na trzy wydarzenia specjalne:
MPB Lublin zaprasza na Festiwal Zobacz Mój Głos. Festiwal Poezji Miganej, Lublin (21-23.10.2020)  uczestnika z Łodzi – Biblioteka Miejska w Łodzi Filia nr 14 “Rozgrywka”

MBP Gdynia Festiwal Miasto – Słowa (26-28.08) zaprasza uczestniczkę z Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Bolesława Lubosza w Tarnowskich Górach

Festiwal OKOlice Literatury, Szczecin (25-27.09.2020) i biblioteka w Szczecinie zapraszają uczestniczkę z Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Heleny i Stefana Nasfeterów w Wołominie.

Gratulujemy wybranym, przed wami niezapomniana przygoda z “Praktyką dla praktyka”! Skontaktujemy się z Wami w najbliższym czasie już w gronie bibliotek wymieniających się.

Praktyka dla praktyka jest ogólnopolskim programem wymiany bibliotekarzy. To niepowtarzalna okazja dla pracowników bibliotek do zdobycia doświadczenia zawodowego, nowych inspiracji i nawiązania interesujących kontaktów zawodowych. Dotyczy to nie tylko osób, które wyjadą na praktykę, ale również i tych, którzy opiekować się będą praktykiem na miejscu. Wymiana polega na wysłaniu pracownika do pracy w bibliotece partnerskiej na 5 dni roboczych i przyjęciu na jego miejsce osoby o podobnych kwalifikacjach na „zastępstwo”. Program adresowany jest do bibliotek publicznych.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie: praktykadlapraktyka.pl.

Kontakt:
koordynatorka programu: Natalia Gromow
e-mail: gromownatalia@gmail.com
Organizator: Stowarzyszenie LABiB
e-mail: stowarzyszenielabib@gmail.com
Partnerzy:
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Biblioteka Gdynia
Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle
Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie
Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie
Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie
Miejska Biblioteka Publiczna w Zabrzu
Miejska Biblioteka Publiczna w Gorlicach

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ustawy 1 z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Dofinansowano w ramach Programu Rozwoju Bibliotek. Program wspiera tysiące bibliotek publicznych w całej Polsce w pełnieniu roli lokalnych centrów aktywności społecznej. W takich placówkach ludzie spędzają czas, rozwijają swoje zainteresowania, zdobywają nowe umiejętności i wspólnie działają. Program Rozwoju Bibliotek to przedsięwzięcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności prowadzone przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. W latach 2009-2015 było realizowane w ramach partnerstwa z Fundacją Billa i Melindy Gatesów.