Wyniki konkursu „Paczka literacka”

Zachęcamy do obejrzenia zwycięskich relacji.

Miejska Biblioteka Publiczna im. Władysława Broniewskiego w Lubaczowie (woj. podkarpackie) 
https://www.youtube.com/watch?v=lQ2LMEsWQEM&feature=youtu.be
 
Miejska Biblioteka Publiczna w Kraśniku (woj. lubelskie)
https://www.youtube.com/watch?v=xcCssWlk54E&feature=youtu.be 

Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Nałkowskiej w Wołominie (woj. mazowieckie)
https://www.youtube.com/watch?v=y3cRrG8MbQk 

Skąd taki wybór?

Materiał Biblioteki w Lubaczowie nas zaczarował - i nie ma w tym stwierdzeniu nawet odrobiny przesady. Piękne zdjęcia, ale przede wszystkim znakomite rozmówczynie - członkinie klubu DKK, które wspólnie zdecydowały się na pozabiblioteczną wyprawę śladami filmu „Katyń”. I które zadają dociekliwe pytania oraz niezwykle umiejętnie „prowadzą nas” przez przedstawioną historię. Film jest więc nie tylko dowodem, że Dyskusyjny Klub Książki nie musi ograniczać się do rozmowy przy ciastkach i kawie. To wspaniała opowieść, którą ogląda się jednym tchem. Chapeaux bas!

Materiał Biblioteki w Kraśniku sprawił, że nasz pochmurny, śnieżny dzień wydał się nagle niezwykle radosny! Bo jest to niesamowity zastrzyk energii i dobrego humoru - film pokazuje, że promocja czytelnictwa może odbywać się w całkiem szalony sposób. I - co najważniejsze - poza murami biblioteki. Wielkie brawa za odwagę i dystans do siebie!

Materiał Biblioteki w Wołominie ujął nas swoją estetyką i… prostotą. To znakomity przykład na to, że czasem wystarczą pomysłowe i dobrze zrobione zdjęcia, i że za ich pomocą można zbudować ciekawą historię. Wielki plus za dodanie plansz - nie dlatego, że mamy bzika na punkcie własnych logotypów, naprawdę ;-). Ale dzięki temu całość robi naprawdę profesjonalne wrażenie!

Którzy autorzy dokąd?

Przypominamy: do każdej ze zwycięskich bibliotek trafi paczka audiobooków: „Wilki”, „Ania. Biografia Anny Przybylskiej”, „Tony Halik. Tu byłem”.  Przede wszystkim jednak trafią tam autorzy: Michał Rusinek, Adam Wajrak, Krystyna Przybylska (mama Anny Przybylskiej) oraz autorzy biografii jej córki: Grzegorz Kubicki i Maciej Drzewicki.

Na razie nie możemy jeszcze podzielić się informacją, który autor (lub autorzy) pojadą do konkretnej biblioteki. Czekamy na skonsultowanie z nimi możliwych terminów. Bardzo więc prosimy zwycięskie biblioteki o cierpliwość - wrócimy z konkretnymi informacjami tak szybko, jak to tylko będzie możliwe! I mamy nadzieję, że dzięki takiemu zabiegowi uda się naprawdę sprawnie zaplanować i zrealizować wszystkie wizyty. Pozostajemy więc z Wami w kontakcie mailowym.