Weź udział w akcji „Paczka literacka”

Czekają na Was między innymi: „Reporterka” Jacka Antczaka i Hanny Krall, „Nie wierzę w życie pozaradiowe” Marka Niedźwieckiego czy „Laska nebeska” Mariusza Szczygła. Pełna lista publikacji jest dostępna w tym miejscu.

Aby otrzymać pakiet, wystarczy wypełnić krótki, elektroniczny formularz. W formularzu należy zaznaczyć, ile pakietów zamawia biblioteka.

Biblioteka publiczna może zamówić:

lub
  • jeden pakiet do biblioteki głównej (jej pełną nazwę i dane adresowe należy podać w formularzu) oraz maksymalnie trzy pakiety do trzech różnych filii (w formularzu należy podać nazwy tych filii; nie trzeba podawać danych adresowych, ponieważ wszystkie pakiety zostaną wysłane do biblioteki głównej).

Oprócz tego w formularzu należy podać imię i nazwisko osoby reprezentującej bibliotekę, a także jej adres e-mail oraz telefon. (Uwaga - powinna to być osoba pracująca w bibliotece głównej, bo właśnie na jej nazwisko zostanie zaadresowana przesyłka).

Z udziałem w akcji wiążą się jeszcze cztery proste zobowiązania (w formularzu rejestracyjnym prosimy o zadeklarowanie ich zrealizowania):

1. Wykorzystanie przynajmniej jednej publikacji w działaniach promujących czytelnictwo.
    Może to być np. spotkanie DKK, konkurs na najlepszą recenzję czy inne spotkanie tematyczne. Ważne, by jego celem było promowanie czytelnictwa i zachęcanie do wspólnej dyskusji o książkach.

2. Poinformowanie o akcji na stronie internetowej / w mediach społecznościowych biblioteki.
    Należy to zrobić za pomocą plakatu i/lub banera, jaki dla Was przygotowaliśmy.

3. Wydrukowanie, podpisanie i odesłanie egzemplarza protokołu odbioru. Każda biblioteka wraz z pakietem / pakietami otrzyma mailem protokół odbioru pakietów. Protokół należy wydrukować, wypełnić, podpisać i jeden z egzemplarzy odesłać na adres:

Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
    Ul. Kopernika 17

z dopiskiem „Paczka literacka”.

4. W przypadku ubiegania się o pakiety dla filii - samodzielne przesłanie ich do wskazanych w formularzu placówek.

Na Wasze zgłoszenia czekamy do 18 sierpnia lub do wyczerpania pakietów - mamy ich dla Was 1200!

23 sierpnia na stronie www.biblioteki.org opublikujemy listę bibliotek, które otrzymają pakiety. Wyślemy je w pierwszej połowie września.

Pakiety są bezpłatne, FRSI pokrywa koszty ich przesyłki do biblioteki głównej.

UWAGA!
Dla bibliotek, które dołączą do akcji, zorganizujemy także dodatkowy konkurs. Placówki, które prześlą do nas multimedialną relację ze spotkania promującego czytelnictwo, podczas którego została wykorzystana wybrana książka, będą mogły liczyć na wizytę jednego z autorów Wydawnictwa Agora! Szczegóły podamy w momencie, gdy ogłosimy listę bibliotek uczestniczących w akcji.

W przypadku pytań dotyczacych rejestracji udziału w akcji, prosimy o kontakt mailowy z Agnieszką Koszowską: agnieszka.koszowska@frsi.org.pl.

W przypadku innych pytań prosimy o kontakt mailowy z Małgorzatą Dąbrowską: malgorzata.dabrowska@frsi.org.pl.