Warszawska biblioteka przyszłości – zapraszamy na spotkania konsultacyjne

Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Fundacja Kultura Dialogu zostały zaproszone przez Biuro Kultury Urzędu m. st. Warszawy do współtworzenia programu operacyjnego rozwoju bibliotek publicznych m. st. Warszawy. 

JAK BĘDZIEMY PRACOWAĆ NAD PROGRAMEM?

Program będzie powstawać partycypacyjnie, na bazie wiedzy i doświadczenia warszawskich bibliotekarek i bibliotekarzy, z udziałem lokalnych aktywistów, przedstawicieli organizacji pozarządowych, a także radnych i urzędników m. st. Warszawy. Punktem wyjścia do pracy nad programem będzie projekt Strategii Rozwoju Warszawy #Warszawa2030 oraz rekomendacje z raportu Biblioteki Publiczne m.st. Warszawy. Diagnoza i rekomendowane zmiany

ZAPRASZAMY NA WARSZTATY I KONSULTACJE

Na przełomie maja i czerwca zaplanowaliśmy cykl warsztatów, mających na celu wypracowanie wspólnej wizji biblioteki przyszłości. Będziemy rozmawiać o funkcjach, jakie biblioteka powinna pełnić dla lokalnej społeczności, o jej ofercie i infrastrukturze.

Zapraszamy wszystkich, dla których biblioteka jest miejscem szczególnym, do włączenia się w ten proces. 

Najbliższe otwarte spotkanie konsultacyjne odbędzie się już 15 maja 2017 r. (poniedziałek) o godz. 17:00 w siedzibie Centrum Informacji im. Jana Nowaka Jeziorańskiego, przy ul. Czerniakowskiej 178.

JAK SIĘ ZGŁOSIĆ?

Jeśli chcesz wziąć udział w warsztacie wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy, zadzwonić pod numer 722 003 352 lub napisać maila na adres frsi@frsi.org.pl. Na zgłoszenia czekamy do 14 maja br.