Uwaga: konkurs dla uczestników „Paczki literackiej”

W tym konkursie nie ma nagród numer jeden, dwa albo trzy. Tu każda nagroda jest po prostu wyjątkowa, bo tacy są autorzy, którzy mogą pojawić się u Was na spotkaniu autorskim: Michał Rusinek, Adam Wajrak, Krystyna Przybylska (mama Anny Przybylskiej) oraz autorzy biografii jej córki: Grzegorz Kubicki i Maciej Drzewicki

Michal Rusinek
Michal Rusinek
Adam Wajrak
Adam Wajrak
Krystyna Przybylska
Krystyna Przybylska
Grzegorz Kubicki
Grzegorz Kubicki
Maciej Drzewicki
Maciej Drzewicki

Oprócz wizyt autorów na zwycięskie biblioteki czekają także kolejne paczki! Tym razem znajdą się w nich trzy audiobooki:

„Wilki” – książka Adama Wajraka, w której autor – znnay dziennikarz i przyrodnik opowiada o latach tropienia wilków i przyjaźni z tymi najbardziej fascynującymi drapieżnikami Europy. Czyta:  Roch Siemianowski.

„Ania. Biografia Anny Przybylskiej” – pierwsza autoryzowana przez rodzinę biografia Anny Przybylskiej, autorstwa Grzegorz Kubickiego i Macieja Drzewickiego. Czyta: Anna Dereszowska. 

„Tony Halik. Tu byłem” – biografia Tony'ego Halika, autorstwa Mirosława Wlekłego. Czyta: Jerzy Stuhr. 

Fundatorem wszystkich nagród jest Wydawnictwo Agora. 

W konkursie mogą wziąć udział biblioteki, które zakwalifikowały się do akcji „Paczka literacka” - lista bibliotek do pobrania

Co należy zrobić? Jak się zgłosić?

KROK 1

W bibliotece lub w filiach bibliotecznych, do których trafiły paczki literackie, zorganizuj działanie promujące czytelnictwo (np. spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, konkursu na najlepszą recenzję, spotkanie tematyczne itp.), w którym zostanie wykorzystana przynajmniej jedna publikacja, którą Twoja biblioteka i/lub jej filie biblioteczne uzyskały w ramach akcji „Paczka literacka”.

KROK 2

Przygotuj multimedialną relację (na przykład w formie filmu, fotokastu) z takiego działania Twojej biblioteki.

Uwaga: multimedialna relacja może dotyczyć działania zrealizowanego od chwili otrzymania przez bibliotekę i/lub jej filie pakietów zawierających książki i audiobooki w ramach akcji „Paczka literacka”. Jeśli więc macie już za sobą takie działania i przygotowaliście multimedialną relację - zgłoście ją do konkursu!

KROK 3

Opublikuj multimedialną relację na stronie Twojej biblioteki lub w mediach społecznościowych.

KROK 4

Wypełnij elektroniczny formularz: link i wyślij za jego pomocą link do relacji. Masz na to czas od dziś aż do 19 stycznia 2018 roku do godziny 23:59

Z przesłanych do nas relacji wybierzemy te najlepsze. Oceniać będziemy zarówno sposób realizacji działania promującego czytelnictwo, jak i samą relację – jej oryginalność, atrakcyjność, kreatywność twórców. 

O rozstrzygnięciu konkursu poinformujemy Was do 31 stycznia 2018 roku.

Wówczas skontaktuje się z Wami Wydawnictwo Agora i zaproponuje trzy terminy wizyty autora, spośród których będziecie mogli wybrać dogodną dla Was datę. Przy czym już teraz sygnalizujemy, że wizyty te będą mogły odbyć się na przestrzeni sześciu miesięcy od rozstrzygnięcia konkursu - z uwagi na bardzo napięty grafik autorów. 

Szczegółowe informacje na temat sposobu zorganizowania wizyty autorów znajdziecie w Regulaminie

W przypadku pytań, piszcie lub dzwońcie!

Małgorzata Dąbrowska, malgorzata.dabrowska@frsi.org.pl, kom. 722 002 316
Agnieszka Koszowska, agnieszka.koszowska@frsi.org.pl, kom. 722 002 019