Ukraińska literatura dziecięca – zapraszamy na webinarium

Wydarzenia ostatnich tygodni zmieniły życie i sposób funkcjonowania nie tylko pojedynczych osób, ale i całych społeczności. Biblioteki kolejny raz stają przed dużym wyzwaniem związanym ze zmianami zachodzącymi wokół nas. Jednym z obszarów do zagospodarowania jest rozwój księgozbioru o literaturę ukraińską, z której będą mogły korzystać osoby zza naszej wschodniej granicy. Podczas webinarium dokonamy przeglądu najlepszych ukraińskich książek dla dzieci i krótko omówimy ich treść. Opowiemy również o tym, jakie są możliwości zakupu tych książek oraz o tym, jak można wspierać ukraińskich bibliotekarzy.

Naszą ekspertką będzie Larysa Luhova – dyrektorka Lwowskiej Obwodowej Biblioteki dla Dzieci, wiceprezeska Ukraińskiej Bibliotecznej Asocjacji, członkini honorowa Polskiego Związku Bibliotek, za swoją działalność na rzecz kultury Ukrainy odznaczona Orderem Księżnej Olgi.

Webinarium poprowadzi Monika Schmeichel-Zarzeczna z zespołu Sektora 3.0 Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Aby wziąć udział w webinarium, należy się wcześniej zarejestrować pod adresem:

Osoby, które zarejestrują się na spotkanie, otrzymają wiadomość e-mail z linkiem, w który należy kliknąć, aby dołączyć do webinarium.

Przed rejestracją należy zapoznać się z Zasadami udziału w webinariach organizowanych przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Serdecznie zapraszamy!