Tworzenie i organizacja bibliotek cyfrowych. Sieć LABiB zaprasza na webinarium

Biblioteki cyfrowe od wielu lat pomyślnie wpisują się w krajobraz polskiego bibliotekarstwa. Dla użytkowników to zasadniczo internetowe serwisy, nieodpłatnie udostępniające zdigitalizowane dokumenty biblioteczne. Serwisy te to jednak tylko interfejsy, za którymi kryje się skomplikowane zaplecze techniczne, szereg działań różnych specjalistów i  rozproszona, wirtualna organizacja. Dlaczego biblioteka cyfrowa to dalej biblioteka? Co się w niej dzieje, z czego się składa i jacy ludzie w niej pracują? Jak współpracować z biblioteką cyfrową? Kiedy utworzyć własną? Czy można tworzyć cyfrową bibliotekę nie posiadając własnych zbiorów, sprzętu i oprogramowania? Jakie szanse i jakie problemy rodzi cyfryzacja tekstów? Czy cyfrowe biblioteki są zagrożeniem dla bibliotek tradycyjnych?

Prezenter: Remigiusz Lis - kierownik Działu Mediów Cyfrowych "Digitarium" Biblioteki Śląskiej w Katowicach, koordynator Śląskiej Biblioteki Cyfrowej, trener szkoleń z zakresu projektów digitalizacyjnych i bibliotek cyfrowych, autor szeregu projektów cyfryzacji.

Wbbinarium poprowdzi Anna Krawczyk z Miejskiej Biblioteki Publicznej GALERII KSIĄŻKI w Oświęcimiu, członkini sieci LABiB.

Aby wziąć udział w webinarium, wystarczy 12 listopada o godzinie 18.00 kliknąć link:

Przed udziałem w webinarium prosimy o zapoznanie się z informacjami organizacyjnymi i technicznymi. Zapraszamy!