Tematy ważne i budzące emocje – jak o nich rozmawiać w bibliotece? Nagranie spotkania

Spotkanie rozpoczęłyśmy od krótkiego podsumowania projektu "Rozmowy przy wspólnym stole", który realizowany był przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w latach 2018-2022.

Ekspertkami, które wystąpiły w kolejnych częściach spotkania, były:

• Magdalena Mól – od 12 lat bibliotekarka i animatorka kultury, kierowniczka czytelni w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mińsku Mazowieckim. Organizatorka i moderatorka spotkań i warsztatów dla młodzieży, seniorów i osób ze szczególnymi potrzebami. Wyróżniona w konkursie Innowacyjny Menedżer Kultury 2020.
  • Anna Miodyńska – trenerka, od ponad dziesięciu lat związana z Programem Rozwoju Bibliotek, a z “Rozmowami przy przy wspólnym stole”, wraz z Moniką Hausman-Pniewską, od początku tego projektu.

Gospodynią (hostką) spotkania była Bogna Mrozowska – koordynatorka projektów w Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Zgodnie z zapowiedzią – nagrana została pierwsza, prezentacyjna część spotkania. Druga część, mająca charakter rozmowy wszystkich osób uczestniczących, nie była nagrywana.

Obejrzyj nagranie. Czas trwania: 34:41.

Plan spotkania:

00:14-02:05 Wprowadzenie
02:06-09:41 Podsumowanie projektu "Rozmowy przy wspólnym stole"
09:42-22:49 Jesteśmy miejscem spotkania
prezentacja Magdaleny Mól
22:50-33:36 Sesja pytań i odpowiedzi

Spotkanie i webinaria z cyklu „Rozmowy przy wspólnym stole” realizowane były w ramach Programu Rozwoju Bibliotek. Program wspiera tysiące bibliotek publicznych w całej Polsce w pełnieniu roli lokalnych centrów aktywności społecznej. W takich placówkach ludzie spędzają czas, rozwijają swoje zainteresowania, zdobywają nowe umiejętności i wspólnie działają. Program Rozwoju Bibliotek to przedsięwzięcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności prowadzone przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. W latach 2009-2015 było realizowane w ramach partnerstwa z Fundacją Billa i Melindy Gatesów.