Szybkie i proste projekty do zrobienia z dziećmi przed ekranem

Trzecie webinarium organizowane w ramach projektu "Para-buch! Książka w ruch!" będzie poświęcone praktycznym aspektom przygotowywania i przeprowadzania zajęć online z dziećmi w postaci krótkich i prostych projektów do zrobienia przed ekranem. Będziemy rozmawiać o tym:

• jak przygotować projekt, jak ,
  • jak przekazać dzieciom instrukcje,
  • jak przygotować krótkie filmiki i infografiki.

Wykonamy też przykładowy szybki projekt przed ekranem. Uwaga! Do wykonania projektu potrzebne będą: słomka, ołówek z gumką lub plastelina, taśma klejąca, spinacz, kartka grubszego papieru, gumka recepturka, drewniany patyczek, nożyczki.

Serdecznie zapraszamy!

Naszą ekspertką będzie Mariola Fik – bibliotekarka, edukatorka, nauczycielka w SP, trenerka i autorka materiałów edukacyjnych w projektach propagujących kreatywność i naukę programowania, trenerka Mistrzów Kodowania. Programuje, odkrywa i konstruuje z dziećmi i młodzieżą, współpracuje z Centralnym Domem Technologii w Warszawie. W 2018 znalazła się na liście 100 osób wyróżnionych za działalność na rzecz rozwijania umiejętności cyfrowych.

Webinarium poprowadzi Agnieszka Koszowska – redaktorka portalu biblioteki.org, koordynatorka projektów w Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Aby wziąć udział w webinarium, należy się wcześniej zarejestrować pod adresem:

Osoby, które zarejestrują się na spotkanie, otrzymają wiadomość e-mail z linkiem, w który należy kliknąć, aby dołączyć do webinarium.

Przed rejestracją należy zapoznać się z Zasadami udziału w webinariach organizowanych przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Projekt „Para-buch! Książka w ruch!” finansowany jest ze środków Deutsche Telekom Stiftung, na podstawie umowy o współpracy zawartej pomiędzy Deutsche Telekom Stiftung, Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz DSZ – International Giving Foundation.