Skąd czerpać inspiracje do eksperymentów i mini projektów do zrobienia z dziećmi?

Czwarte webinarium organizowane w ramach projektu "Para-buch! Książka w ruch!" będzie poświecone różnym miejscom w sieci, z których można czerpać pomysły do zrealizowania na zajęciach z dziećmi - stacjonarnych i online. Odwiedzimy miejsca z projektami popularyzujacymi naukę i dziedziny STEM  (S - nauki przyrodnicze, T - technologia, E - inżynieria, M - matematyka). Będziemy mówić o tym:

• skąd brać pomysły na eksperymenty,
  • jak przeglądać, czego szukać,
  • jak dobierać projekty do różnych grup wiekowych,
  • jak poradzić sobie z porażkami.

Na koniec wykonamy szybki projekt, który możecie zrobić z dziećmi. Tematem projektu będzie: transport
Potrzebne materiały: kartka grubszego papieru, nożyczki, dłuższe wykałaczki, słomki, balon, taśma klejąca.

Serdecznie zapraszamy!

Naszą ekspertką będzie Mariola Fik – bibliotekarka, edukatorka, nauczycielka w SP, trenerka i autorka materiałów edukacyjnych w projektach propagujących kreatywność i naukę programowania, trenerka Mistrzów Kodowania. Programuje, odkrywa i konstruuje z dziećmi i młodzieżą, współpracuje z Centralnym Domem Technologii w Warszawie. W 2018 znalazła się na liście 100 osób wyróżnionych za działalność na rzecz rozwijania umiejętności cyfrowych.

Webinarium poprowadzi Agnieszka Koszowska – redaktorka portalu biblioteki.org, koordynatorka projektów w Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Aby wziąć udział w webinarium, należy się wcześniej zarejestrować pod adresem:

Osoby, które zarejestrują się na spotkanie, otrzymają wiadomość e-mail z linkiem, w który należy kliknąć, aby dołączyć do webinarium.

Przed rejestracją należy zapoznać się z Zasadami udziału w webinariach organizowanych przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Projekt „Para-buch! Książka w ruch!” finansowany jest ze środków Deutsche Telekom Stiftung, na podstawie umowy o współpracy zawartej pomiędzy Deutsche Telekom Stiftung, Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz DSZ – International Giving Foundation.