Seminarium "Siłownia Pamięci" o treningu umysłu dla seniorów

Seminarium będzie dobrą okazją do wymiany doświadczeń i inspiracji między uczestnikami reprezentującymi różne instytucje kierujące swoją ofertę do osób starszych. W programie – oprócz wystąpień specjalistów – planowana jest praca warsztatowa w podgrupach oraz wykorzystanie tabletów i aplikacji przeznaczonych do treningu umysłu.

Podczas wydarzenia będą zachowane niezbędne środki bezpieczeństwa. Jeśli okaże się, że fizyczne spotkanie jest niemożliwe ze względu na sytuację epidemiczną, seminarium zostanie przeprowadzone w wersji zdalnej. Niezbędne informacje ukażą się z odpowiednim wyprzedzeniem.

W programie seminarium m.in.:

  • wstęp do prowadzenia treningów umysłu dla seniorów prowadzony przez Edytę Bonk, Marię Jarco i Monikę Ziemek – psycholożki i praktyczki treningów umysłu dla seniorów,
  • wystąpienie o gerontopsychomotoryce jako formie towarzyszenia seniorom Mariusza Dorota z Polskiego Stowarzyszenia Psychomotoryki,
  • prezentacja projektu MEMO – czyli aplikacji na tablet wykorzystujących różne techniki audiowizualne w treningach umysłu.

Szczegółowy program oraz zasady uczestnictwa znajdują się na stronie www.silowniapamieci.pl/seminarium.

Organizatorem seminarium jest Fundacja Stocznia. W przypadku pytań dotyczących uczestnictwa w seminarium prosimy kontaktować się z Agatą Bluj (abluj@stocznia.org.pl).

Więcej informacji o projekcie „Siłownia Pamięci” znajduje się na  www.silowniapamieci.pl.