"Rzuć wszystko i naucz się pisać wnioski" - zapraszamy na szkolenie

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłosiło kolejną edycję programów operacyjnych na rok 2018. Biblioteki i inne instytucje kultury, a także organizacje pozarządowe mogą się ubiegać o dofinansowanie swoich projektów w trybie konkursowym (termin składania wniosków to 31.01).

Co roku programy MKIDN cieszą się coraz większym zainteresowaniem, a co za tym idzie, rośnie również liczba składanych wniosków. Konkurencja jest coraz większa – coraz więcej instytucji i organizacji o profilu kulturalnym stara się przygotowywać nowe inicjatywy i pozyskiwać na nie fundusze ze źródeł zewnętrznych.

Kto z nas, posiadając w zanadrzu kilka ciekawych pomysłów, nie zabierał się za opracowywanie ich na kilka dni (a może nawet nocy) przed terminem składania wniosków?
Kto w panice nie wpisywał drżącymi rękami cyfr w tabele budżetowe?
Kto – już po wysłaniu aplikacji – nie budził się w nocy z krzykiem przerażenia – zapomniałem…

Nowy Rok to zawsze dobra okazja do zmian – w tym również zmian dotyczących organizacji i efektywności naszej pracy. Dlatego też:

• aby zwiększyć szanse na otrzymanie dotacji, nie tylko z MKIDN,

ale przede wszystkim:

• aby usystematyzować wiedzę dotyczącą pisania projektów,
  • aby poznać tricki doświadczonych grantopisarzy, które usprawnią pracę nad wnioskiem i pozwolą na przedstawienie naszego przedsięwzięcia w interesujący sposób,

proponujemy udział w dwudniowym szkoleniu, dotyczącym sprawnego i niekonwencjonalnego przygotowywania wniosków.

Szkolenie odbędzie się w dwóch terminach: 12-13 stycznia oraz 19-20 stycznia w siedzibie Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego przy ul. Kopernika 17 w Warszawie. Na zgłoszenia czekamy do 9 stycznia.

PROWADZĄCE

Magdalena Krasowska-Igras – od ponad 13 lat zajmująca się zawodowo przygotowaniem i realizacją projektów w obszarze edukacji i kultury (m.in. Erasmus+, Kultura 2000, granty norweskie, programy MKIDN), ekspert ds. pisania wniosków w programie UE-Partnerstwo Wschodnie „Kultura i kreatywność”.

Magdalena Arażny – ekspertka ds. komunikacji i promocji, od blisko 10 lat pracująca z organizacjami pozarządowymi na rzecz bibliotek.

KOSZTY

Warunkiem uruchomienia szkolenia jest zebranie przynajmniej 10 osób na każdy z terminów (maksymalna liczba osób w grupie to 16). Koszt szkolenia to 440 zł z VAT; w ramach tej kwoty organizatorzy zapewniają:

• intensywną i twórczą pracę przez ok. 14 godzin
  • materiały szkoleniowe
  • obiady i serwis kawowy podczas dwóch dni

Zgłoszenia na szkolenie prosimy przesyłać za pomocą elektronicznego formularza dostępnego tutaj:

Na zgłoszenia czekamy do  9 stycznia br.

Serdecznie zapraszamy!