RzeczpospoCzyta! na 100 lat Niepodległej

W wyjątkowym roku 100 lat niepodległości czytamy świetną polską literaturę, oglądamy ilustracje polskich twórców, twórczo poznajemy polską historię, sztukę, przyrodę... Mamy nadzieję, że tym hasłem zainspirujemy Was do wielu niekonwencjonalnych działań.

"Noc Bibliotek" to ogólnopolska wieczorno-nocna akcja w niekonwencjonalny sposób promująca czytanie i biblioteki jako najbardziej otwarte i dostępne instytucje kultury z ofertą dla osób w każdym wieku, z których zasobów warto korzystać.Biblioteki publiczne, szkolne i inne łączą siły i czekają na czytelników z mnóstwem atrakcji – niecodziennych spotkań z literaturą i jej gwiazdami. Będą śledztwa, romanse, czary i groza.  Liczymy na to, że po poznaniu bibliotek tej wyjątkowej Nocy, czytelnicy wrócą do nich również w dzień. I w kolejne dni. 

Wraz z organizatorami "Nocy Bibliotek" zapraszamy do udziału w akcji wszystkie biblioteki: publiczne, szkolne, pedagogiczne, wyższych uczelni, przedszkolne, parafialne, klasztorne, muzealne, szpitalne, więzienne, instytutów naukowych i instytucji, a także wszelkie inne miejsca, w których można skorzystać z księgozbioru i poczytać na miejscu lub pożyczyć do domy książki. Od najstarszych książnic, po szafy z książkami w remizach strażackich.

Uwaga!. Z ważnych względów możliwe jest zorganizowanie "Nocy Bibliotek" w innym, zbliżonym terminie, np. w szkołach w piątkowe popołudnie lub wieczór.

Zgłoszenia bibliotek do akcji trwają do 9 czerwca na stronie:

https://nocbibliotek.org/logowanie/register

Wszystkie biblioteki, które zarejestrują się w akcji, otrzymają loginy i hasła - pozwoli to do dnia akcji aktualizować plan wydarzeń na mapie "Nocy Bibliotek". 

Aktualna Mapa bibliotek biorących udział w akcji wraz z programem lokalnych wydarzeń znajduje się na tej stronie:

https://nocbibliotek.org/mapa

Zachęcamy do udziału w tegorocznej "Nocy Bibliotek"!