Ruszyła 6. edycja konkursu im. Olgi Rok - zgłoszenia do 10 lipca!

Kogo szukamy?

Bibliotekarek, których pomysły i działania wykraczają poza tradycyjną rolę biblioteki, a często również jej ściany. Szukamy kobiet, które są aktywne w swoich społecznościach lokalnych i mogą być inspiracją dla innych – bibliotekarek i nie tylko. Zapraszamy bibliotekarki z bibliotek publicznych na wsi i w mieście, dużych i małych, niezależnie od stażu pracy.

Jak się zgłaszać?

Na stronie http://projektbabcia.pl/ znajdziecie wniosek, który należy wypełnić i przesłać na adres stypendiumolgirok@filantropia.org.pl do 10 lipca 2017 roku. Do wniosku można dołączyć np. zdjęcia ilustrujące Waszą pracę, listy polecające, wycinki prasowe, itp (max. 5 plików, łącznie max. 5 MB).

Dlaczego warto?

Do wygrania są 2 stypendia w wysokości 5000 PLN (w dwóch kategoriach: biblioteki do 2 osób i większe). Przyznane zostaną również wyróżnienia (maksymalnie 4). Nagrody wręczymy w trakcie Kongresu Bibliotek jesienią 2017 roku. Ale nie tylko dla nagród warto, chcemy też poznać Wasze historie!

Więcej informacji i formularz wniosku znajduje się na stronie http://projektbabcia.pl/

Zobacz, co na temat Projektu Babcia mówią Laureatki poprzednich edycji Konkursu:

Karolina Mendyk, Dolnośląska Biblioteka Publiczna im. Tadeusza Mikulskiego we Wrocławiu

Marianna Czyżak, Gminna Biblioteka Publiczna w Brzeźniu, Filia w Kliczkowie Małym

Kasia Heród, Miejska Biblioteka Publiczna w Oświęcimiu GALERIA KSIĄŻKI

Anna Orlikowska, Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego w Brusach

Aleksandra Sobańska, Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie, filia w Wiśle Wielkiej

Bożena Mateusiak, Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu

Stypendium w Konkursie im. Olgi Rok jest finansowane ze środków funduszu wieczystego, utworzonego w 2012 roku z inicjatywy wnuczki Olgi Rok – Ani, która w ten sposób chciała upamiętnić życie i pracę babci – bibliotekarki z Warszawy. Jego celem jest wsparcie rozwoju osobistego bibliotekarek z całej Polski oraz zebranie i docenienie historii kobiet, które – podobnie jak kiedyś Olga Rok – potrafią mobilizować siebie i innych do poszukiwania nowych rozwiązań, do przełamywania stereotypów i które wspierają rozwój swoich społeczności.

Stypendium jest współfinansowane ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności oraz ze środków Funduszu Wieczystego im. Olgi Rok. Operatorem Funduszu jest Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce, promująca ideę funduszy wieczystych i kapitałów żelaznych w ramach kampanii „Jesteśmy dziś, jutro, zawsze”. Partnerem Merytorycznym przedsięwzięcia jest FRSI.