Projektowanie usług w bibliotekach – zapraszamy na warsztat online

Każda biblioteka ma jakąś ofertę dla mieszkańcow, którą co jakiś czas odświeża. Na warsztacie o projektowaniu usług biblioteki będziemy Was zachęcać do świadomego kształtowania tej oferty, tak by była ona jak najbardziej dopasowana do potrzeb odbiorców. Usługą może być wszystko to, z czego korzystają użytkowniczki i użytkownicy Waszej biblioteki: od wypożyczania książek czy udzielania informacji przez spotkania autorskie, różne tematyczne projekty po gry terenowe czy online. Co zrobić, by lepiej odpowiadały potrzebom ludzi? 
 
Warsztat poświęcony tej tematyce poprowadzą Paweł Nowak, Katarzyna Drożdżal i Agata Magdalena Nowak, organizatorzy konferencji WUD Silesia (https://wudsilesia.pl). 
 
Warsztat organizujemy w ramach projektu “Kliknij. Sprawdź. Zrozum.”. Odbędzie się on 19 stycznia 2021 roku w godzinach 10.00 - 14.00 na platformie Zoom.
 
Podczas spotkania:
  • dowiecie się, czym jest świadome projektowanie usług,
  • poznacie narzędzia projektowania, które będziecie mogli wykorzystać samodzielnie i w pracy z Waszymi zespołami,
  • doświadczycie krok po kroku świadomego procesu projektowania usługi.
Aby wziąć udział w spotkaniu, należy do 13 stycznia (środa) do godz. 16:00 przesłać zgłoszenie za pomocą formularza dostępnego na tej stronie:  https://forms.gle/YR8Nw55qNSEg1mAX7
 
Uwaga! Z jednej biblioteki w warsztacie może wziąć udział tylko jedna osoba. Liczba miejsc jest ograniczona. Na warsztat zostaną przyjęte osoby, które  prawidłowo i z zaangażowaniem wypełnią zgłoszenie. Zgłoszenia od osób, które nie pojawiły się na poprzednich warsztatach organizowanych w ramach projektu “Kliknij. Sprawdź. Zrozum.” bez wcześniejszej rezygnacji nie będą rozpatrywane.
 
Więcej informacji o tym, od czego zacząć projektowanie usług bibliotecznych, zawiera podcast, w którym Maciej Sopyło rozmawia z Pawłem Nowakiem, projektantem związanym z branżą User Experience, pomysłodawcą konferencji WUD Silesia i autorem bloga nowy.me.

Serdecznie zapraszamy!