„Porozmawiajmy o rozmowach” – zapraszamy na webinarium!

Podczas webinarium:

1. przypomnimy na czym polega specyfika „Rozmów przy wspólnym stole” i czym różnią się one od wykładu, warsztatów czy debaty,
  2. zaproponujemy nowe tematy do rozmów i przedstawimy materiały, które pomogą w ich prowadzeniu,
  3. opowiemy o wsparciu eksperckim, na które będą mogły liczyć w tym roku osoby uczestniczące w projekcie,
  4. zdradzimy, jak nowa biblioteka może dołączyć do działań projektowych,
  5. odpowiemy na Wasze pytania związane z tematyką webinarium.

Zarejestruj się!

Osobami prezentującymi będą:

• Monika Hausman-Pniewska – edukatorka, trenerka, animatorka i inicjatorka działań sąsiedzkich. Zawodowo związana z Federacją FOSa, emocjonalnie także z kilkoma innymi organizacjami, w tym m.in Stowarzyszeniem Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej CAL, Stowarzyszeniem Trenerów Organizacji Pozarządowych STOP czy Fundacją „Kocham Jaśka”. Wspiera w rozwoju społeczności lokalne, grupy sąsiedzkie, organizacje pozarządowe oraz liderki i liderów. Od wielu lat pracuje także z bibliotekarkami i bibliotekarzami jako trenerka czy moderatorka spotkań. Uważa, że biblioteki mają ogromny potencjał do edukowania i mobilizowania społeczności lokalnych wokół ważnych dla nich tematów.
  • Anna Miodyńska – animatorka, trenerka myślenia strategicznego, facylitatorka pracy grupowej oraz mediatorka z wykształceniem przyrodniczym i pedagogicznym. Z bibliotekami związana nieprzerwanie od czasu pierwszej edycji Programu Rozwoju Bibliotek. W ubiegłym roku prowadziła spotkanie podsumowujące i szkolenie dla bibliotek biorących udział w 1. i 2. edycji projektu „Rozmowy przy wspólnym stole”. Współpracuje z wieloma instytucjami, organizacjami i projektami, których celem jest rozwój społeczności w oparciu o lokalne zasoby ludzkie, kulturowe i przyrodnicze.

Webinarium poprowadzi Bogna Mrozowska, koordynatorka projektów w Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Aby wziąć udział w webinarium, należy się wcześniej zarejestrować pod adresem:

Osoby, które zarejestrują się na spotkanie, otrzymają wiadomość e-mail z linkiem, w który należy kliknąć, aby dołączyć do webinarium.

Przed rejestracją należy zapoznać się z Zasadami udziału w webinariach organizowanych przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

2. edycja projektu „Rozmowy przy wspólnym stole” realizowana jest w ramach Programu Rozwoju Bibliotek. Program wspiera tysiące bibliotek publicznych w całej Polsce w pełnieniu roli lokalnych centrów aktywności społecznej. W takich placówkach ludzie spędzają czas, rozwijają swoje zainteresowania, zdobywają nowe umiejętności i wspólnie działają. Program Rozwoju Bibliotek to przedsięwzięcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności prowadzone przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. W latach 2009-2015 było realizowane w ramach partnerstwa z Fundacją Billa i Melindy Gatesów.