Podziel się swoją historią i zainspiruj edukatorów z całej Europy!

Minione miesiące przyniosły wiele zmian w pracy bibliotekarek i bibliotekarzy. Pandemia odcięła biblioteki od czytelników i przeniosła bogate działania kulturalne, edukacyjne i animacyjne do sieci. Z dnia na dzień instytucje przestawiły się na zupełnie inny tryb pracy. Z braku dobrych praktyk i wcześniejszych doświadczeń dostosowywano się na bieżąco do zmieniających się zaleceń. W bibliotekarskich działaniach po raz kolejny pojawiło się wiele kreatywności, wrażliwości i... intuicji. To dobry czas, aby pokazać jak wielka siła i oddziaływanie jest w bibliotekach i ich pracownikach. Warto więc opisać swoje doświadczenia i podzielić się nimi nie tylko w kraju, ale również za granicą.

Aby umożliwić międzynarodową wymianę doświadczeń edukacyjnych z czasu pandemii, platforma EPALE uruchomiła inicjatywę pod hasłem „Historie EPALE”. 

Celem akcji jest pokazanie indywidualnych historii edukatorów z całej Europy, tego, jak pandemia zmieniła ich pracę, jak technologia stała się głównym środkiem do komunikacji i prowadzenia działań. Opowiadania mają być inspiracją w wykorzystaniu e-learningu i edukacji online wśród osób dorosłych. Wszystkie historie zostaną później zebrane w "Story Book".

Jak można opublikować swoją historię?
Podziel się z nami swoim doświadczeniem!

  1. Wypełnij formularz online.
  2. Można pisać w języku angielskim lub dowolnym języku obecnym na platformie EPALE. Organizatorzy chcieliby pokazać tych, którzy radzą sobie w tych trudnych czasach, dlatego proszą o załączenie zdjęcia: Twojego, pochodzącego z Twojej organizacji lub takiego, które chciałbyś/chciałabyś powiązać ze swoją historią.
  3. Historia zostanie opublikowana na platformie w specjalnej sekcji wraz z Twoim zdjęciem. Opowieści będą promowane we wszystkich kanałach i mediach społecznościowych. 
  4. Wszystkie historie zostaną zebrane w "Story Book", który będzie profesjonalnie zaprojektowany i opublikowany w formacie PDF. "Story Book" zostanie pokazany podczas międzynarodowego wydarzenia EPALE i upowszechniony za pośrednictwem kanałów EPALE i Erasmus+.

Podziel się dziś swoją historią i wesprzyj swoich kolegów i przyjaciół z całej Europy!

AKCJA POTRWA DO KOŃCA SIERPNIA!

Szczegóły dostępne są tutaj:
https://epale.ec.europa.eu/pl/blog/community-stories-initiative