Noc Bibliotek 2020 - zgłoś swoją bibliotekę

Noc Bibliotek to wielkie święto bibliotek i czytania, w niekonwencjonalny sposób zachęcające do korzystania z zasobów bibliotek jako miejsc wspólnych, łączących ludzi, lokalnych centrów żywej kultury i edukacji.

VI wydanie ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek odbędzie się w sobotę 10 października 2020 r. 

Hasłem tegorocznej edycji jest: "Klimat na czytanie". Jest to specjalna edycja Nocy Bibliotek, która odbędzie się w przestrzeni realnej i/lub wirtualnej (w zależności od tego, na co sytuacja epidemiologiczna w Polsce i wytyczne sanitarne pozwolą).

Ten trudny czas szczególnie pokazuje, jak ważne i potrzebne są biblioteki, dlatego uznaliśmy, że musimy wspólnie na to twórczo odpowiedzieć i sprawić, by jeszcze więcej ludzi je pokochało i uznało za swoje miejsca.

W ramach VI Nocy Bibliotek przygotowujemy dla Was w tym roku specjalne wsparcie, by, niezależnie od okoliczności, udało się skierować wspólnie światło na wyjątkowe miejsca, jakimi są biblioteki. Zróbmy to razem! 

Zapraszamy wszystkie biblioteki: szkolne, publiczne, pedagogiczne, wyższych uczelni, parafialne, klasztorne, muzealne, wojskowe, szpitalne, więzienne, społeczne, instytutów naukowych, rozmaitych instytucji i organizacji. Od najstarszych książnic po „szafy” z książkami. 

Zgłoszenia bibliotek: https://nocbibliotek.ceo.org.pl/dodaj-biblioteke/

Mapa bibliotek w akcji: nocbibliotek.org/mapa 

Pomysły na wydarzenia: nocbibliotek.org/polka-z-pomyslami

Strona akcji: nocbibliotek.org

 

 


Organizator akcji: Centrum Edukacji Obywatelskiej. 
Współorganizatorzy: Fundacja "ABC XXI - Cała Polska Czyta Dzieciom" i Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. 
Patron główny: Biblioteka Narodowa. 

Akcję dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.