Noc Bibliotek 2019 - zgłoś swoją bibliotekę!

Hasłem tegorocznego, piątego wydania Nocy Bibliotek jest „Znajdźmy wspólny język”. Swój udział w akcji zgłosiło już blisko 800 bibliotek z całej Polski. 

Zgłoszenia przyjmowane są pod adresem: https://nocbibliotek.org/rejestracja

Mapę z zaznaczonymi już zgłoszonymi bibliotekami można zobaczyć tutaj: https://nocbibliotek.org/mapa 

Do bibliotek, które zgłoszą udział w akcji do 15 sierpnia 2019 r., w pierwszym tygodniu września organizatorzy wyślą paczki z drukowanymi materiałami promocyjnymi: plakatami, zakładkami, ekslibrisami-naklejkami dla dzieci oraz książkami od partnerskich wydawnictw (nowości wydawnicze związane z ideą i hasłem akcji), a także grą literacką „Flirt z Markiem Hłaską” w 50. rocznicę śmierci pisarza. 

W ustanowionym przez Sejm RP Roku Gustawa Herlinga-Grudzińskiego w 100-lecie urodzin pisarza polecamy zamieszczoną na stronie akcji propozycję gry bibliotecznej o jego życiu i twórczości: https://nocbibliotek.org/herling

Wraz z organizatorami zachęcamy do zamieszczania relacji filmowych z wydarzeń organizowanych w czasie Nocy Bibliotek poprzez dodanie ich do konta biblioteki na stronie: nocbibliotek.org/logowanie. Z relacji wideo powstanie specjalna strona, która będzie pokazywała na żywo, co dzieje się w bibliotekach w całej Polsce. 

Uroczystą inaugurację akcji poprowadzi w tym roku Joanna Kołaczkowska przy wsparciu części kabaretu Hrabi. W tym roku Nocy Bibliotek towarzyszy projekt DoMowy – rodzinne historie o słowach (realizowany w ramach programu "Ojczysty - dodaj do ulubionych 2019"), w którym chętne biblioteki w dowolnym terminie do 5 października organizują warsztaty słowotwórcze z wykorzystaniem scenariuszy zajęć (do wyboru – dla młodszych lub starszych dzieci) i innych pomocy zamieszczonych na stronie https://domowy.ceo.org.pl/materialy-edukacyjne, a w paczkach akcji otrzymują dodatkowo pakiety książek rozwijających wyobraźnię językową – m.in. Michała Rusinka. Podsumowaniem efektów warsztatów będzie książka aktywnościowa, która trafi do 60 bibliotek zgłoszonych do programu. Do programu można zgłaszać się na stronie: https://domowy.ceo.org.pl/logowanie/register.

Szczegółowe informacje o tegorocznej Nocy Bibliotek oraz wydarzeniach jej towarzyszących zamieszczane są sukcesywnie na stronie akcji: https://nocbibliotek.org/.

Zapraszamy do udziału!