Noc Bibliotek 2018 - zgłoś swoją bibliotekę!

"Noc Bibliotek" to ogólnopolska wieczorno-nocna akcja w niekonwencjonalny sposób promująca czytanie i biblioteki jako najbardziej otwarte i dostępne instytucje kultury z ofertą dla osób w każdym wieku, z których zasobów warto korzystać.Biblioteki publiczne, szkolne i inne łączą siły i czekają na czytelników z mnóstwem atrakcji – niecodziennych spotkań z literaturą i jej gwiazdami. Będą śledztwa, romanse, czary i groza.  Liczymy na to, że po poznaniu bibliotek tej wyjątkowej Nocy, czytelnicy wrócą do nich również w dzień. I w kolejne dni.

W ubiegłrocznej edycji akcji wzięło udział ponad 1300 bibliotek! W całej Polsce odwiedziło je kilkaset tysięcy ludzi.

Wraz z organizatorami "Nocy Bibliotek" zapraszamy do udziału w akcji wszystkie biblioteki: publiczne, szkolne, pedagogiczne, wyższych uczelni, przedszkolne, parafialne, klasztorne, muzealne, szpitalne, więzienne, instytutów naukowych i instytucji, a także wszelkie inne miejsca, w których można skorzystać z księgozbioru i poczytać na miejscu lub pożyczyć do domy książki. Od najstarszych książnic, po szafy z książkami w remizach strażackich.

Uwaga!. Z ważnych względów możliwe jest zorganizowanie "Nocy Bibliotek" w innym, zbliżonym terminie, np. w szkołach w piątkowe popołudnie lub wieczór.

Zgłoszenia bibliotek do akcji trwają do 9 czerwca na stronie:

Wszystkie biblioteki, które zarejestrują się w akcji, otrzymają loginy i hasła - pozwoli to do dnia akcji aktualizować plan wydarzeń na mapie "Nocy Bibliotek".

Aktualna Mapa bibliotek biorących udział w akcji wraz z programem lokalnych wydarzeń znajduje się na tej stronie:

Dla 1600 bibliotek, które jako pierwsze zgłoszą się do akcji, organizatorzy przygotowują paczki z materiałami edukacyjnymi związanymi z tematyką i ideą akcji oraz materiały promocyjne - plakaty, ekslibrisy, zakładki, gry.

Zachęcamy do udziału w tegorocznej "Nocy Bibliotek"!