Nie działamy w próżni, jesteśmy częścią lokalnej społeczności

W tym miesiącu poszukamy odpowiedzi na pytanie, jaką rolę pełnią biblioteki w społecznościach lokalnych. Podejmiemy tematy związane z rzecznictwem, współpracą z samorządami oraz dostosowaniem strategii biblioteki do strategii miasta. Poruszymy również kwestie związane z pozyskiwaniem partnerów oraz korzyściami wynikającymi ze współpracy.

Przygotowaliśmy dla Was dwa webinaria:

• Pierwsze z nich, pt: “Biblioteka jako puzzel w samorządowej układance” odbędzie się już 18 marca 2020 r., o godz. 11:00, a poprowadzi je dyrektorka Biblioteki Gdynia - Natalia Gromow. Podczas webinarium porozmawiamy o strategiach samorządowych i o tym, jaką rolę może pełnić biblioteka jako wykonawca, ale także jako kreator strategii rozwoju kultury i lokalnej społeczności. Poruszymy też tematy związane ze współpracą w kontekście projektowania działań różnych instytucji kultury w ofertę, która spełnia oczekiwania mieszkańców.
Aby wziąć udział w webinarium, należy zarejestrować się klikając w link:

• Kolejne webinarium pt: “Partnerstwa w praktyce - Praktyka w partnerstwach” odbędzie się 26 marca o godz. 11.00 i poprowadzi je dyrektorka GBiDK w Łaziskach – Karolina Suska. Podczas tego spotkania poruszymy kwestie związane z pracą z najbliższą bibliotece społecznością lokalną. Dowiemy się, kto może być partnerem biblioteki. Przyjrzymy się również sprawdzonym sposobom na budowanie długotrwałych relacji ze społecznością lokalną, lokalnym samorządem i partnerami, a także korzyściom i zagrożeniom wynikającym z kooperacji.
Rejestracja na webinarium dostępna jest tutaj:

Przez cały miesiąc na portalu labib.pl pojawiać się będą artykuły ekspertów Stowarzyszenia LABiB związane z tematyką współdziałania biblioteki z różnymi podmiotami. Przeczytacie m.in. przepis na udane partnerstwo, case study dotyczące udanych przykładów współpracy, czy sposoby na kształtowanie relacji z miastem.

Zapraszamy do lektury i udziału w webinariach, ale przede wszystkim do dzielenia się swoimi doświadczeniami na portalu labib.pl!

Jeśli macie jakieś pomysły/pytania/wątpliwości, możecie skontaktować się z ekspertami miesiąca za pośrednictwem portalu labib.pl lub mailowo pisząc na adres: stowarzyszenielabib@gmail.com.
  • Eksperci miesiąca:
  • Natalia Gromow