Naukowe inspiracje w tekstach literackich - zapraszamy na webinarium

Przygotowując zajęcia dla dzieci popularyzujące naukę w ogóle lub dziedziny STEM (S - nauki przyrodnicze, T - technologię, E - inżynierię, M - matematykę) można czerpać inspiracje nie tylko z książek popularnonaukowych, ale także z dzieł literackich. I temu tematowi będzie poświęcone drugie webinarium organizowane w ramach projektu "Para-buch! Książka w ruch!"

Jeśli chcecie posłuchać o tym, jak do naukowych eksperymentów - również w działaniach online - mogą Was zainspirować bajki, baśnie, opowiadania, powieści, a nawet poezja - zapraszamy do udziału!

Naszą ekspertką będzie Anna Krawczyk – polonistka komparatystka, sercem wiecznie bibliotekarka. Działa w sieciach, jest trenerką w Stowarzyszeniu Cyfrowy Dialog (prowadzącą szkolenia dla dzieci, młodzieży i dorosłych od Scratcha po Javę). Mama córki, entuzjastka dzielenia się wiedzą, społeczności rozproszonych i myślenia projektowego.

Webinarium poprowadzi Agnieszka Koszowska – redaktorka portalu biblioteki.org, koordynatorka projektów w Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Aby wziąć udział w webinarium, należy się wcześniej zarejestrować pod adresem:

Osoby, które zarejestrują się na spotkanie, otrzymają wiadomość e-mail z linkiem, w który należy kliknąć, aby dołączyć do webinarium.

Przed rejestracją należy zapoznać się z Zasadami udziału w webinariach organizowanych przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Projekt „Para-buch! Książka w ruch!” finansowany jest ze środków Deutsche Telekom Stiftung, na podstawie umowy o współpracy zawartej pomiędzy Deutsche Telekom Stiftung, Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz DSZ – International Giving Foundation.