Naukowe inspiracje w tekstach literackich - nagranie webinarium

Przygotowując zajęcia dla dzieci popularyzujące naukę w ogóle lub dziedziny STEM (S - nauki przyrodnicze, T - technologię, E - inżynierię, M - matematykę) można czerpać inspiracje nie tylko z książek popularnonaukowych, ale także z dzieł literackich. I temu tematowi było poświęcone drugie webinarium organizowane w ramach projektu "Para-buch! Książka w ruch!"

Naszą ekspertką będzie Anna Krawczyk – polonistka komparatystka, sercem wiecznie bibliotekarka. Działa w sieciach, jest trenerką w Stowarzyszeniu Cyfrowy Dialog (prowadzącą szkolenia dla dzieci, młodzieży i dorosłych od Scratcha po Javę). Mama córki, entuzjastka dzielenia się wiedzą, społeczności rozproszonych i myślenia projektowego.

Webinarium prowadziła Agnieszka Koszowska – redaktorka portalu biblioteki.org, koordynatorka projektu "Para-byuch! Książka w ruch!".

Obejrzyj nagranie (ok. 55 min)

Projekt „Para-buch! Książka w ruch!” finansowany jest ze środków Deutsche Telekom Stiftung, na podstawie umowy o współpracy zawartej pomiędzy Deutsche Telekom Stiftung, Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz DSZ – International Giving Foundation.