Muzeum POLIN zaprasza na seminarium i warsztaty

Do udziału w seminarium i w warsztatach Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN zaprasza bibliotekarki i bibliotekarzy, a także pracowniczki i pracowników domów kultury oraz organizacji pozarządowych. Wydarzenia skierowane są osób, które mają niewielkie doświadczenie w pracy z migrantami i chciałyby dowiedzieć się więcej na ten temat. Seminarium i warsztaty towarzyszą obchodom Światowego Dnia Uchodźcy (20 czerwca).

Seminarium „Uchodźcy i migranci w przestrzeni miasta”

23 czerwca (piątek), godz. 13.00-20.00, wstęp wolny

W jaki sposób mówić o uchodźcach i migrantach? Jak uwzględniać ich głos? Jak można sensownie włączać ich w działania edukacyjne i kulturalne, a jakich błędów unikać?

Seminarium będzie okazją do poruszenia tych pytań i wspólnego zastanowienia się, jak planować działania międzykulturowe w przyszłości. Chcemy stworzyć platformę do spotkania, dyskusji i wymiany pomysłów. Poznamy ciekawe projekty realizowane w Gdańsku i Warszawie –  prezentacje eksperckie pozwolą spojrzeć na te miasta z różnych perspektyw. Sesja przygotowana przez osoby pracujące w Fundacji Ocalenie będzie mieć charakter warsztatowy i będzie poświęcona przede wszystkim omówieniu zagadnienia, w jaki sposób sensownie włączać w działania migrantów i uchodźców.

Partnerem seminarium jest Fundacja Ocalenie.

Udział w seminarium jest bezpłatny, organizatorzy nie pokrywają kosztów dojazdu i zakwaterowania w Warszawie.

Szczegółowy program seminarium oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są TUTAJ.

Warsztaty antydyskryminacyjne dla dorosłych „O uchodźcach”

24-25 czerwca (sobota - niedziela), godz. 11.00-17.00, wstęp wolny

Zajęcia będą szansą na podniesienie wiedzy o funkcjonowaniu stereotypów i uprzedzeń oraz o mechanizmach dyskryminacji. Chcemy stworzyć przestrzeń do refleksji i rozmowy na temat relacji mniejszość-większość. Szczególną uwagę zwrócimy na stereotypy i uprzedzenia, które dotyczą uchodźców i innych migrantów. Zastanowimy się też, kiedy można powiedzieć, że zaczyna się mowa nienawiści, jak możemy na nią reagować i jak jej przeciwdziałać.

Szczegóły warsztatów oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są TUTAJ.

ZAPISY NA SEMINARIUM ORAZ WARSZTATY PRZYJMOWANE SĄ DO 12 CZERWCA!

UWAGA: osoby zgłaszające się do udziału w seminarium nie muszą wypełniać osobnego formularza zgłoszeniowego na warsztaty.

Wydarzenie realizowane w ramach projektu "Żydowskie dziedzictwo kulturowe. Polsko-norweskie działania bilateralne w 2017 r.” Wsparcie udzielone z funduszy norweskich i EOG przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię oraz z budżetu Państwa.